Вие имате прво да ја знаете вистината

Жан-Пјер: Русите кои бараат азил се добредојдени во САД

Во САД се добродојдени Русите кои бараат азил од „непопуларната“ војна на претседателот на Русија, Владимир Путин, изјави денеска портпаролката на Белата куќа, Карин Жан-Пјер.

„Ние веруваме дека без разлика на нивната националност, тие можат да поднесат барање за азил во САД“, рече таа.

Според неа, нивното барање ќе се разгледува од случај до случај.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!