Вие имате прво да ја знаете вистината

Драган Ѓилас: Ако не воведеме санкции кон Русија, последиците ќе бидат катастрофални (ВИДЕО)

Лидерот на ССП, Драган Ѓилас, вечерва за време на гостувањето во опозициската телевизија N1 повтори дека смета оти Србија треба да воведе санкции кон Русија.

Ѓилас изјави дека доколку Србија не воведе санкции кон Русија, последиците би можеле да бидат катастрофални.

Ако не воведеме санкции кон Русија, последиците ќе бидат катастрофални, може да останеме без инвестиции, некои компании да се повлечат… Се плашам дека ќе започне европско цунами од санкции кон Србија – изјави Ѓилас.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!