Вие имате прво да ја знаете вистината

ДОБИЛА НЕОБИЧНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД СОСЕДКА: Облечете се следниот пат кога ќе излезете – се плаши за сопругот, но девојката ОДБИВА

Девојката, најблаго речено, останала во страв откако добила необична порака од сосед, поточно неговата сопруга!

Камерите на влезните врати на куќи или станови се одличен начин да го заштитите и вашиот дом и себе си од потенцијални провалници, но за некои луѓе тие служат за други цели.

Една девојка по име Емили го докажа тоа, откако споделила видео на TikTok во кое се гледа необична порака што ја добила од нејзиниот прв сосед, поточно неговата сопруга.

„Мојот сопруг може да ве гледа преку безбедносната камера. Ве молиме носете панталони кога ќе излезете да го фрлите ѓубрето“, пишувало на листот, а на потписот пишувало „вашиот сосед“. Меѓутоа, некој на нејзино место би бил многу навреден од оваа порака, девојката стоечки ја претрпела, а тоа дури и не и пречело.

„Не ме интересира. Сакам да уживам во животот“, напишала таа, со намера дека не ја слуша молбата на соседот. Имаше различни коментари, а најмногу се издвојуваше оној во кој корисникот советуваше да им врати:

„Благодарам, но добро сум. Разговарајте со својот сопругот, не со мене“, напишал тој. Од друга страна, една корисничка напишала дека треба да им каже да ги исклучат камерите кои гледаат во нејзиниот пат, додека неколку се согласиле дека тоа сепак ќе биде најтешко за соседот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!