Вие имате прво да ја знаете вистината

Евидентирани 65 нови случаи и 3 починати од Ковид-19

– Во изминатите 24 часа во Северна Македонија регистрирани се 65 нови случаи на коронавирусот (Ковид-19), со што вкупната бројка на евидентирани случаи од почетокот на пандемијата во земјата достигна 343.208.

Пријавени се 3 починати лица од Ковид-19, со што билансот на смртни случаи во земјата достигна 9.542.

Институтот за јавно здравје регистрира 61 оздравен пациент од Ковид-19, додека вкупната бројка на досега излекувани изнесува 333.219.

Во моментот, бројот на активни случаи со Ковид-19 во земјата изнесува 447.

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа реализирани се 695 тестирања за Ковид-19, а досега во земјата се направени вкупно 2.165.557​​​​​​​ тестирања.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!