Вие имате прво да ја знаете вистината

Земјотрес со потресе северозападен Иран, најмалку 276 повредени

 Земјотрес со интензитетот од 5,7 степени по Рихтеровата скала го потресе северозападниот дел на Иран, при што се повредени најмалку 276 лица

Во извештајот на иранската државна телевизија се наведува дека Службата за итна медицинска помош регистрирала 276 повредени, од кои 68 се хоспитализирани

Епицентарот на потресот бил во провинцијата Западен Азербејџан на крајната граница со соседна Турција, на длабочина од десет километри.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!