Вие имате прво да ја знаете вистината

СОПРУГАТА НА МЕСИ ВО КАТАР БЛЕСНА ВО ФУСТАН ОД 99 ДОЛАРИ: Важи за најубава сопруга на фудбалер, а ја краси скромност

Сопругата на Лионел Меси важи за најубава сопруга на фудбалер, таа повторно ги освои сите симпатии во Катар.

Антонела Рококо , сопругата на славниот Лионел Меси , со право важи за една од најубавите сопруги на фудбалерите , а синоќа допатува во Катар за да го бодри својот сопруг од трибините.

Антолена на Инстаграм се пофали дека ужива во друштво на нејзината најдобра пријателка Софија Балби, сопруга на уругвајскиот репрезентативец Луис Суарез.

Антонела се одлучи за фустан од познатиот калифорниски моден бренд Испејс. Фустанот е во портокалова боја, со прерамки, а особено впечатлив е исечениот дел на стомакот. Неговата цена е 99 долари . Антонела уште еднаш беше пофалена на социјалните мрежи, истакнувајќи дека е секогаш природна и насмеана.

Имено, Антонела може да се пофали со моделска линија и откако ќе има три деца.

Антонела го запознала Меси кога имале само пет години , бидејќи убавицата е братучед на неговиот пријател од детството, фудбалерот Лукас Скаља. Сепак, парот се венча на луксузна церемонија дури во 2017 година по повеќе од десет години врска.

Антонела и Меси имаат три сина

Денеска имаат три сина, а самата Антонела собра речиси 13 милиони фанови на Инстаграм. Сепак, со парот се поврза мал „скандал“ кога Меси беше во Барселона, а Антонела зјапаше во друг, но таа брзо ги раскина сите врски со него и ја обнови врската со фудбалерот кога тој се врати во родната земја, и нивната врска тогаш станува само посилна со возраста.

Погледнете повеќе од сликите на Антонела во галеријата подолу:

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!