Вие имате прво да ја знаете вистината

(ВИДЕО) СИТЕ ГО ИГНОРИРААТ ПУТИН – Никој не сакаше да застане до него, го пречекаа ‘БЕСНИ’ демонстранти!

На средбата во Ерменија сите го избегнуваа Путин, а видеото го обиколи светот!

Изгледа дека и регионалните лидери не се радувале многу на Путин. Ерменскиот премиер Никол Пашинјан се обиде да се дистанцира од Путин за време на фотосесијата на маргините на состанокот. На интернет стана вирално видео на кое Пашинјан се оддалечува што е можно подалеку од Путин.

Неговото однесување изгледаше многу помалку интимно од она на последната посета на Путин на Ерменија во 2019 година, кога Пашинјан направи селфи со Путин. Освен Пашинјан и другите лидери, како што е претседателот на Таџикистан, Емомали Рахмон, се чини дека го игнорираат Путин.

Пашинјан, се разбира, има и други причини да се дистанцира од Путин. Ерменскиот премиер во минатото го изразуваше своето незадоволство од начинот на кој ОДКБ, предводена од Русија, се справи со борбите меѓу Азербејџан и Ерменија оваа есен.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!