Вие имате прво да ја знаете вистината

КОЈ Е АМБАСАДОРОТ НА КАТАР НА СП ? – РОДЕН СО РЕТКА БОЛЕСТ НО И ПРКОСИ НА СУДБИНАТА

Запознајте го амбасадорот на Катар на Светското првенство во ФИФА, Ганим ал Муфтах, кој е роден со ретка болест, но и пркоси на судбината. 20-годишникот е активист, претприемач и инфлуенсер со речиси 3,6 милиони следбеници на Инстаграм.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!