Вие имате прво да ја знаете вистината

ТЕПАЧКА ВО СОБРАНИЕ МЕЃУ ПРАТЕНИЦИ! – Општ ХАОС поради изборниот закон! (ВИДЕО)

Во Сиера Леоне дошло до физичка пресметка во парламентот поради спор околу реформата на изборниот систем.

На седницата на парламентот во Сиера Леоне дошло до тепачка за време на расправата за разгледување на пропорционална застапеност на следните избори во земјата, јавува Би-би-си.

Владејачката Народна партија во Сиера Леоне го поддржува потегот, но опозицискиот Национален конгрес смета дека тој е неуставен. По инцидентот дел од пратениците беа исфрлени од салата.

Погледнете го видеото:

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!