Вие имате прво да ја знаете вистината

(ФОТО/ВИДЕО) ДОКТОРКА ОД СРБИЈА НАПРАВИ ХАОС ВО БРАЗИЛ! – „Одиме браќа Срби“, го закачи знамето во операционата сала пред натпреварот!

Докторка од Србија, кој работи како пластичен хирург во Бразил, објави каква била атмосферата таму пред натпреварот од Светското првенство.

На социјалната мрежа ТикТок пред натпреварот помеѓу Србија и Бразил на Светското првенство се појави видео кое ги запали мрежите. Докторката Тамара Режа, која по потекло е од Србија и работи во болница во Бразил, на своите следбеници им покажа како денеска отишла на работа.

На едно видео таа покажа дека во шкафчето има маица на која пишува „Србија“, а се снимала во огледалото како се завиткува во српското знаме. Во описот на видеото напишала „Ајде браќа Срби“. Видеото предизвика вистински „бум“ на мрежите, па многумина од Србија коментираа: „Најсилната жена на светот“, „Тамара, ти си вистинскиот амбасадор на Србија“, „Браво кукло“, „Леле храбра !“

Тамара набрзо објави уште едно видео на кое се гледа дека истото знаме го закачила во операционата сала. Таа напиша: „Ме прашуваат дали сум подготвена за натпреварот, јас им велам: „Подготвени за победа!“ И ова видео собра многу лајкови.

Тамара е по потекло од Србија, а работи како пластичен хирург во Бразил. Се омажи за млад човек од Бразил, кој исто така работи како лекар во болница.

@drtamararedza

Kaže da želi da postane poznata u Srbiji jer su tamo svi visoki i lepi 😂😂😂🇧🇷❤️💙🤍 #🇷🇸🇧🇷 #srbijabrazil #mixedcouplelife #srbijatiktok #plasticnihirurg

♬ som original – Dr Tamara Redža

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!