Вие имате прво да ја знаете вистината

Јапонците го собраа ѓубрето по натпреварот – Им одржаа лекција на сите

Тоа го можат само Јапонците. Иако Јапонија не играше на првиот ден од Светското првенство, туку играа Катар и Еквадор, нивните навивачи по завршување на мечот го чистеа ѓубрето од трибините, кое го оставија фановите на двете селекции.

Ова наиде на големо изненадување кај домашните фанови кои постојано ги прашуваа зошто тоа го прават, тие одговорија дека Јапонците не оставаат ѓубре, па макар тоа не било нивно.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!