Десет дена по неговиот 73 роденден, славниот актер Арнолд Шварценегер за првпат стана дедо. Неговата ќерка Кетрин и познатиот актер Крис Прет го добија нивното прво дете.

Среќната вест ја објави Патрик Шварценегер во изјава за Entertainment Tonight. Полот на бебето не го откри на јавноста.

Прат има 8-годишен син од бракот со актерката Ана Ферис. На Кетрин ова ѝ е прво дете.

Крис и Кетрин се венчаа минатата година во јуни.


Напишете коментар