Вие имате прво да ја знаете вистината

Како во филм на Хичкок: двајца мажи го донеле телото на починатиот пензионер во пошта за да ја…

Ирската полиција ги истражува наводите дека телото на мажот било донесено во поштата во обид да му ја подигнат пензијата, пишува The Guardian. Ајриш тајмс пишува дека двајца млади мажи во петокот донеле маж, кој се чини дека имал околу

Александар Вучиќ за веста за неговиот атентат: Во дописот видов седум имиња

Вучиќ првпат и се обрати на јавноста откако министерот за внатрешни работи Александар Вулин изјави дека Министерството за внатрешни работи е официјално информирано за постоењето на криминална група која подготвува атентат врз српски

Антонио Гутереш смета дека Русија нема да ја окупира Украина

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш изјави дека е уверен дека Русија нема да ја окупира Украина и се надева дека тоа ќе биде дефинитивно така, јавува Anadolu Agency (AA). Откако Генералното собрание ги постави приоритетите за

Биткоинот падна за речиси 50 отсто од рекордното ниво во ноември

Не само што падна биткоинот, туку и криптовалутите воопшто имаа лош почеток на годината. Биткоинот падна за над 8 отсто во изминатите 24 часа и сега изнесува помалку од 35 илјади американски долари, пренесува Индекс. Највредната

(Видео)Апсење по полициска потера во Мостар: Хулиганите совладани

Како што објави порталот „Аваза“, епилогот од конфликтот во Мостар е апсењето на три лица од Сараево по полициска потера додека едно лице е повредено. Тројцата мажи беа уапсени во Бијело Поље, северно од Мостар, откако полицијата ги

Јелена Карлеуша објави фотографија: Има модринки на нозете

Една од најпопуларните регионални пејачки, Јелена Карлеуша, на својот официјален Инстаграм профил објави сторија во која на своите следбеници им ги покажа последиците од нејзиниот енергичен настап во Дубаи. Таа како и секогаш со својот

Зимска бајка во Полска: Ѕирнете во најголемиот снежен лавиринт во светот

Најголемиот снежен лавиринт во светот се наоѓа во полскиот град Закопане. Лавиринтот е изграден во текот на 2015 и 2016 година на површина од 2.500 метри квадратни, а оваа година капацитетот е зголемен на 3.000 метри квадратни. И

Вучиќ објави емотивно видео на Инстаграм: Ви благодарам за поддршката

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на својот Инстаграм профил објави средби со народот ширум земјата. Тој го искористи видеото за да се заблагодари за поддршката. – Ви благодарам за поддршката – напиша Вучиќ.

Фридрих Мерц избран за претседател на ЦДУ

Фридрих Мерц денеска на партиска конвенција со големо мнозинство беше избран за нов претседател на германската Христијанско-демократска унија (ЦДУ). „Длабоко сум трогнат и изненаден од овој резултат“, изјави 66-годишниот Мерц по

БЕГ: Ниту килограм мазут нема да се потроши и плати, набавката е законска обврска за обезбедување…

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на грејната сезона да обезбеди оперативни резерви од алтернативно гориво во количина