Вие имате прво да ја знаете вистината

ЧУДО КОЕ НЕ СЕ ОБЈАСНУВА, А СИМБОЛИЗМОТ ОСТАВА БЕЗ ЗБОРОВИ: Српскиот владика додека бил во болница…

Владиката Лаврентије беше епископ Шабачки. Во близина на Љубовија, блиску до неговото родно место, го изградил манастирот Соко Град, манастир посветен на светиот владика Николај и често таму одел. Но, она што останува

И се искина трикото и остана без злато: Убавицата чии голи гради ги видоа милиони гледачи сега ја…

Габриела пред четири години го загуби златото за Зимските олимписки игри поради несреќниот инцидент со градите, но минатиот месец на ОИ во Пекинг конечно ја исправи неправдата! Имено, Француската двојка Габриела Пападакис и Гијом

Жешката сопруга на српскиот фудбалер “растура” низ Белград: БЕЗ ВАЖЕЧКА ДОЗВОЛА возела…

Како што пишува Ало, секси сопругата на поранешниот српски репрезентативец и фудбалер на Црвена звезда, Филип Ѓорѓевиќ направила хаос во текот на своето возење. Јована Ѓорѓевиќ (31), во ноќта меѓу вторникот и средата околу 1.20 часот на

Развод од пеколот: Познатиот актер му доставил на судот 113 страници со грозни пораки кои му ги…

Познатиот холивудски актер Јоан Груфуд до судот во Калифорнија поднесе барање за забрана за доближување на неговата поранешна сопруга Алис Еванс, со која беше во брак 14 години пред да поднесе барање за развод во март. Велшкиот актер му

ОВА Е СОПРУГАТА НА МИРОСЛАВ ИЛИЌ КОЈА Е “БАБА-РОГА” ЗА СОСЕДИТЕ (фото)

Гордана Илиќ, сопругата на Мирослав Илиќ, половина век му беше голема поддршка на пејачот, а дури во моментите кога се пишуваше дека ја изневерувал и дека има вонбрачен син со друга жена, таа останала кај него. Двајцата заедно

На неа ниту фаталната 7-ма години од бракот не и може ништо: Бујните гради на Софија во секси корсет…

Познатата актерка Софија Вергара мами воздишки на романтична вечера со нејзиниот сопруг Џо Манганиела во Лос Анџелес. Еден од најхармоничните холивудски парови одлучи вечерта да си ја посвети еден на друг, па

Имаше 68 килограми, ослабе 7 килограми за 2 месеци! Таа се откажа од чоколади, а тоа што го зема за…

Наталија Милосављевиќ не можеше да замисли ден без леб и пецива, но поради исхраната се откажа од тестото и слатките. Водителката имала 68 килограми, а за два месеци ослабела седум килограми и сега има 61! - Ги исфрлив

“Дрога за силување”: Забележала дека мажот и ставил нешто во пијалокот, па ги заменила…

За жал, и во светот и кај нас, употребата на „дроги за силување“ е широко распространета, а на социјалните мрежи вирално стана признанието на девојка која можела да биде жртва на оваа дрога. Младата Британка, Лили Паулс, забележала маж

Лекарите и кажале дека има само СИМПТОМИ НА БРЕМЕНОСТ – сега таа и бебето се во канџите на…

Јулија Волкова (38) била многу возбудена кога во август 2021 година дознала дека за прв пат ќе стане мајка. Нејзината сестра Алина истакнува дека целото семејство било пресреќно, особено што тоа е првото бебе во семејството,

“Ме фрлија како ѓубре во контејнер”: Тие ме издадоа, а јас им дадов сe! Големата ѕвезда…

Џери Вест целата своја кариера ја помина во Лос Анџелес Лејкерс, каде играше од 1960 до 1976 година. Подоцна три години беше во улога на тренер, па беше генерален директор на тимот со кој освои дури шест титули, а беше и шампион со