Тажната вест дека легендата на народната музика,Џеј Рамадановски, почина, ги погоди сите што го сакаа.

Познатиот пејач почина на 56-годишна возраст во неговиот дом во Дорчол, а Белград од вчера се збогуваше со песна, балљи и свеќи.

Тешко е да се испрати музичка starвезда како ayеј во вечен одмор, па стиховите и рефрените на неговите најголеми хитови вечерва одекнуваа болно на улиците.

Емотивен видеозапис е снимен на улицата Јелисавета Нашиќ, каде од терасата се пеат „Ветрови ме ломе“, , „Не можам да спијам вечерва“ и други.

Бројни навивачи се собраа пред зградата, запалија бакљи и пееја за Џеј.