Репрезентацијата на Македонија, утре во Никозија, ќе го одигра последниот натпревар од Лигата на нации против Ерменија. Еден бод од дуелот со Ерменците ќе и ја однесе Македонија во Б-дивизијата од ова натпреварување.

Македонија без речиси цел тим ќе и се спротивстави на Ерменија. Поради повреди и суспензии натпреварот ќе го пропуштат Елмас Барди, Адеми, Алиоски, Николов, Спировски, Велкоски и Ристевски, додека од оврските селекторот Игор Ангеловски ги ослободи Пандев и голманот Димитриевски.

Поради големиот број на отсустни дополнителен повик во репрезентацијата добија Енур Тотре од Шкендија и Дарко Мицевски од Вардар.