Category: Актуелно

Нови обвинувања против Лечиќ. Имав 18 години, тој ме нападна и не престануваше се додека не се исповратив врз себе. Уживаше во мојот страв

Вчера, по неколку децении, Мерима Исаковиќ изнесе ужасни тврдења во врска со актерот Бранислав Лечиќ и, како и нејзината колешка…

Иван Џикиќ: Побрзо ќе добиете тромбоза ако летате за Австралија, отколку ако се вакцинирате со АстраЗенека

Според податоците што ги имаме досега, помала е веројатноста да добиете длабока тромбоза доколку сте вакцинирани со вакцината на АстраЗенека, .... 

Гори во јужното крило на НАТО: Таип Ердоган е диктатор. Тоа треба да му се каже во лице. Рим избриша патос со султанот

Италијанскиот премиер Марио Драги денеска го обвини турскиот претседател Таип Ердоган дека сакаше да ја понижи претседателката на Европската .... 

Америка прави биолошко оружје на руските граници: Русија е опкружена со тајни лаборатории и никој не знае што се случува внатре

Русија има причина да верува дека биолошко оружје се развива во лабораториите контролирани од САД, кои се распоредени низ целиот…