Category: Актуелно

Поранешниот началник на Генералштабот на УЧК Агим Чеку беше сослушан во Специјализираното обвинителство во Хаг: Не сакаше да одговара пред новинарите!?

Во Специјализиранито Обвинителство за Косово со седиште во Хаг заврши распитот на поранешниот командант на ОВК Агим Чеку. Ова за…

ШВАЈЦАРЦИТЕ ОТКРИВААТ КАКО ИЗЧЕЗНУВААТ СВЕДОЦИТЕ ПРОТИВ УЧК: Умираат во сообраќајни несреќи, се самоубиваат, преку ноќ забораваат што се случило!

Швајцарскиот весник Тагесанцајгер објави обемен текст во кој детално ги опишува сите препреки на судењето на поранешните припадници на .... 

Турски борбени авиони Ф-16 користени од азербеџанската Армија во Нагорно Карабах. Султанот Ердоган веќе не може да се контролира!?

Претседателот на непризнатата република Нагорно-Карабах, Араик Арутјуњан, изјави дека азербејџанската армија за време на нападот користела .... 

Кавказот гори: Турција и Ерменија влегоа во војна во Нагорно Карабах. Русија има воен сојуз со Ерменија и не може да гледа мирно. Тогаш ќе се вклучат и НАТО и Западот!?

Ерменија целосно стои зад Карабах и може да ја признае неговата независност. Ереван ја обвини Турција за мешање во тековните…

СИРИСКИ ЏИХАДИСТИ ЈА НАПАЃААТ ЕРМЕНИЈА: Паравоените единици под контрола на Ердоган пристигнуваат на фронтот во Азербејџан!?

Конфликтот што се започна вчера меѓу Ерменија и Азербејџан станува се понапнат. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, кој отворено застана ....