Category: Актуелно

Приведен роднина на Рамуш Харадинај: Приштинските медиуми најавуваат нови апсења на членови на УЧК и нивно испраќање во Хаг!?

Потпретседателот на Здружението на борците на Ослободителната војска на Косово (ОВК), Насим Харадинај, беше приведен денес во Приштина .... 

Сведоштво на поранешен полковник на српската доброволна гарда: Цеца го лажирала тестаментот!

Михајло Улемек, поранешен полковник на српската доброволна гарда, изнел за белградскиот печат некои шокантни тврдења за нивниот живо Според .... 

Приштина и Брисел купуваат време до “победата” на Бајден и потоа подготвуваат финален удар врз Белград!?

Одбивањето на Приштина да разговара за Сојузот на српски општини ја доведе во прашање и средбата меѓу претседателот Александар Вучиќ…

Зошто е уапсен екс командантот на УЧК: Уринирал врз затвореници, ги мачел со електрошокови, ги претепувал и еден убил на лице место бидејќи бил шпион!?

Поранешниот командант на Ослободителната војска на Косово (ОВК) Салих Мустафа е уапсен во Косово и му е одреден притвор од…

Скоро петстотини генерали, адмирали и експерти за национална безбедност го поддржаа Џо Бајден: За нив Трамп покажал дека не е дораснат за Белата куќа!?

Скоро петстотини воени службеници и експерти за национална безбедност, вклучувајќи и некои кои работеа за американскиот претседател Доналд ....