Вие имате прво да ја знаете вистината
Категорија

Балкан

Вонреден коалициски совет во Софија за Северна Македонија

Односите со Северна Македонија ќе бидат главна тема на вонредниот совет на коалициските партнери во бугарската Влада што треба да се одржи вечер во Софија на барање на премиерот премиерот Кирил Петков, јави БНР. Се очекува Петков да им

Прва снимка од бомбашкиот напад во Инџија: Луѓето бегаат во паника, се фрлаат на под… (Видео)

На видеото од надзорните камери од кафулето во Инџија се гледа како се случил бомбашкиот напад! Можете да видите луѓе како мирно седат во градината на кафулето, додека напред се случува вистински хаос. Двајца мажи трчаат наоколу

Во „Задруга“ спречена смрт: Избегнат напад со ножеви, влегоа во Белата куќа и ги изнесоа! (Видео)

Остануваат само шест недели до крајот, а се чини дека тензиите никогаш не биле поголеми. Се додека не се доближиме до последниот ден од оваа сезона, се чини дека ќе гледаме само сериозни сцени, а сега Дејан ги загрижи гледачите со

Вељко Беливук како канибал! „Има живи да ги гризам и да го џвакам месото“: Најнови шокантни…

Ексклузивно ги откриваме најновите детали до кои дошле истражителите при собирањето докази против криминалната група на Вељко Беливук и Марко Миљковиќ, кои се обвинети за седум убиства. Вељко Беливук, кој е обвинет за организирање

Кумата на Цеца не присустувала на роденденот на Анастасија! Откриено е поради што Вики не дошла на…

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ го прослави својот 24 роденден, а пејачката Вики Миљковиќ, кумата на Цеца Ражнатовиќ, не се појави на прославата. Бидејќи на списокот на гости се најдоа голем број познати личности, меѓу кои и жирито

Чедомир Јовановиќ шокираше со новата објава каде што е во завои! Се огласи од болница каде лежи веќе…

Како што неофицијално дознава Курир, лидерот на Либерално-демократската партија, Чедомир Јовановиќ, повторно има сериозни здравствени проблеми, опасни по живот, имено како последица на прележаниот коронавирус му „застанале“ белите

Поради овие фотографии од Шијан, Кнеле и Шљука и денес се крева прашина: Тој седи сериозен, во…

Пари, слава, скапи автомобили, имаа се и не се двоумеа тоа да го покажат. Така живееја тогаш, во Србија важеа други стандарди во 90-тите, но фотографиите кои тогаш ја шокираа јавноста го будат истото чувство и сега, ако не и

БИА истражува кој е виновен за вештачкиот недостиг на шеќер во Србија: Се сомневаат и на еден…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека нема потреба да се создаваат резерви на шеќер, дека проблемот е решен, а поради вештачкиот недостиг, државните органи ќе се позанимаваат со случајот со тајкунот од областа Колубара

Додик за посетата на Трас: „Оние кои прават сплетки по светот не можат да донесат ништо добро!“

По средбата со шефицата на британската дипломатија, Лиз Трас, членот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, во своето обраќање до медиумите не го криеше незадоволството од содржината на разговорот. Додик на почетокот на своето

„Го споредуваш Косово со Донбас?” Вулин одговори на провокацијата од Кличко во врска со Албанците:…

Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, реагираше на обвинувањата на поранешниот украински боксер и актуелен градоначалник на Киев, Виталиј Кличко, кој рече дека Украинците се борат против „рускиот окупатор“ како што