Вие имате прво да ја знаете вистината
Категорија

Балкан

Светски ден на фармацевтот; Граѓаните на Србија имаат пристап до 7.200 фармацевти во 3.800 аптеки

"Аптеки обединети во акција за поздрав свет“ е годинешниот слоган со кој се одбележува Светскиот ден на фармацевтите (25 септември). Во 3.800 аптеки низ Србија, на нивнте граѓани им стојат на располагање 7.200 фармацевти, кои играат голема

Селаковиќ: Србија не ги прифаќа резултатите од референдумите во украинските региони

Министерот за надворешни работи Никола Селаковиќ изјави дека Србија не може да ги прифати резултатите од референдумите во украинските региони поддржани од Русија бидејќи, како што истакна, тоа би било целосно спротивно на

Во Хрватска уапсени четворица Хрвати, еден Македонец и еден Србин поради шверц на дрога

Хрватската полиција разоткри шестчлено злосторничко здружение чии членови, меѓу кои еден Македонец и еден Србин, се обвинети дека од септември минатата година шверцувале хероин во Хрватска, а потоа го продавале на наркопазарот во

Се одржа нов протест против војната, главната порака – „Мир за Украина, слобода за Русија“

Во центарот на Белград се одржа уште еден протест против војната во Украина, кој го организираше движењето „Русите, Украинците, Србите и Белорусите против војната“. Се зборуваше дека луѓето се во зголемен страв, бидејќи се уште не се знае

Курти: Договорот меѓу Србија и Русија за координација на надворешната политика – аларм за…

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека вчера потпишаниот договор меѓу Србија и Русија за усогласување на надворешната политика треба да биде аларм за западните престолнини. „Се соочуваме со нашиот северен сосед, кој е предводен од

Кампот Бондстил е поврзан на косовската енергетска мрежа

Косовскиот министер за одбрана Арменд Мехај изјави дека кампот на мисијата КФОР, Бондстил, е поврзан со косовската електрична мрежа, објави порталот Косев. Мехај го оцени овој настан како важен бидејќи, како што наведе, ќе помогне да се

ЕВЕ ШТО МУ ПОНУДИ ЗАПАДОТ НА ВУЧИЌ ЗА КОСОВО: Навредлив лист стигна до рацете на претседателот,…

Нон пејперот што некогаш го гледате, а некогаш не го гледате за Србија има крајно навредлива содржина. Негирањето на постоењето на овој весник е играње криенка со Србија. Иако западната дипломатија беше склона кон разни трикови кои се

Вознемирувачко видео: Брутален напад на две млади момчиња во трамвај во Загреб, едниот е тешко…

Пред неколку дена во центарот на Загреб се случи немил настан кога двајца млади момчиња беа претепани. Едниот бил брутално претепан, додека другиот бил полесно повреден. Локалната полиција ги уапсила напаѓачите, а на социјалните мрежи

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО ОД УБИСТВОТО НА ЈОВАН ВУКОТИЌ ВО ИСТАНБУЛ: Истрели од мотоцикл во движење! За…

На Јован Вукотиќ (42), водачот на Шкаљарскиот клан кој беше брутално убиен во Истанбул, егзекуторите наводно со месеци му се обидувале да му влезат во трагата, бидејќи во август минатата година ја напуштил Црна Гора и потоа му се губи

“СИТЕ СЕ МРТВИ ВО КУЌАТА”, ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА КАЈ МАЛИ ЗВОРНИК: Кумата затекна…

Во семејството Аметовиќ утрово се случи голема трагедија кога 9-годишно момче се задуши од агрегат, додека татко му и сестра му се во тешка состојба. Момче (9) во саботата наутро починало во селото Радаљ кај Мали Зворник, додека