Category: Балкан

Медиумите во Русија се изненадени како Вучиќ течно зборува на руски јазик, затоа разговорите со Путин во Сочи беа без преведувач (видео)

Сите руски ТВ канали кои известуваа за разговорите меѓу претседателите Путин и Вучиќ, истакнаа дека Србија добила поволна цена за…

Хрватската пејачка Тереза ​​Кесовија доби покана за вечера во Париз директно од Емануел Макрон!

Беше убав ден за паметење – изјави Тереза ​​Кесовија (83), хрватска пејачка која беше помеѓу гостите собрани од хрватскиот премиер, Андреј .... 

Вучиќ по средбата со Путин најави: Србија ќе го добие најмоќното против-тенковско оружје до крајот на годината (видео)

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по разговорот со рускиот претседател, Владимир Путин, најави дека српската армија до крајот .... 

Градоначалникот на Загреб мета на критки за време на пречекот на францускиот претседател Емануел Макрон

Претседателот на Хрватска, Зоран Милановиќ денеска во Хрватска го прими францускиот претседател Емануел Макрон, што воедно преставува .... 

Емануел Макрон пристигна во официјална посета на Хрватска: неправедно е што сум првиот француски претседател кој е во посета на Хрватска

Францускиот претседател, Емануел Макрон, синоќа пристигна во прва официјална посета како претседател на француска држава во Хрватска. Официјален ....