Вие имате прво да ја знаете вистината
Категорија

Коментари

Илон Маск размислува за креирање на нова социјална мрежа! Милијардерот упати остри критикит кон…

Илон Маск размислува да основа и отвори своја социјална мрежа Милијардерот и основач на компаниите Tesla и Space X, Илон Маск, изјави дека „сериозно размислува“ за создавање на нова социјална мрежа.

Макрон предупредува на ескалација на ситуацијата по оценките на Бајден за Путин во Варшава

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека не сака да ги користи зборовите кои американскиот претседател Џозеф Бајден ги употреби за Владимир Путин, нарекувајќи го „касап“. Не би ги користел тие зборови, изјави

Шеф на украинско разузнавање: Русија се обидува да создаде Северна и Јужна Кореја во Украина

Русија се обидува да ја подели Украина на два дела за да создаде регион под контрола на Москва откако не успеа да ја окупира целата земја, изјави шефот на украинската разузнавачка служба Кирило Буданов. Тие се обидуваат да создадат

Јонхап: Северна Кореја обновува тунел на полигон за нуклеарни тестирања

Властите на Северна Кореја можат да ја вратат можноста за користење на еден од тунелите на полигонот за нуклеарни тестирања Пунгери во провинцијата Хамгјонг Пукто во рок од еден месец. Ова денеска го објави јужнокорејската агенција

Заев по повод годишнината од членството во НАТО: Излеговме од изолацијата за денес да носиме одлуки…

Поранешниот премиер Зоран Заев денеска, преку својот фејсбук профил, порача дека годишнината од членството во НАТО е момент на кој сите се сеќаваме со гордост. Изминавме долг пат кој го занемаривме од дента кога горди го гледавме

Поранешен генерал на НАТО тврди: „Фрустрираниот Путин може да ја нападне Полска со нуклеарно…

Пензионираниот генерал на силите на НАТО, Весли Кларк во изјава за CNN кажа дека рускиот претседател може да користи нуклеарно оружје со ниски перформанси за да го одврати НАТО. Тој верува дека, како што кажа, фрустрираниот Путин би

Клучевите за крај на војната се во рацете на кинескиот претседател, германските медиуми…

Неспорно е дека претседателот на Русија, Владимир Путин направи грешка речиси во сè со инвазијата на Украина. Окупацијата на цела Украина би била исклучително скапа. Според експертите на НАТО, на Русија ќе и требаат најмалку 600.000

Се огласи еден од најгласните критичари на Владимир Путин: „Русија мора да се соочи со промена на…

Рускиот опозициски лидер Владимир Кара-Мурза верува и е убеден дека Русија сигурно ќе се соочи со промена на режимот. „На сите им е јасно дека само Русите во Русија можат да ја променат оваа ситуација. Никој не може да го промени

Пекинг повторно го критикуваше НАТО! На повикот да не ја подржува Русија, Кина одговори: „Кој ја…

Во четвртокот, Кина ги отфрли повиците на НАТО да не ја поддржува Русија на кој било начин, потсетувајќи го блокот дека нејзините сили предводени од САД ја бомбардираа нејзината амбасада во Белград за време на нападот врз Југославија во

Руска истакната тенисерка со остри критики кон Ѓоковиќ: На играчите ќе им биде непријатно доколку му…

Руската тенисерка Дарија Касаткина не крие дека е голем фан на Рафаел Надал. Шпанецот го освои својот 21. Грен слем трофеј во Мелбурн, а Касаткина во интервју за руски Еуроспорт, изнесе негативни конотации за најдобриот играч во светот