Category: Коментари

Интерпелација на Никола Димитров: БГНЕС ја нацрта метата, опозицијата “пука” во таа мета

Опозицијата денес поднесе интерпелација против вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров. Според опозицијата, Димитров во два .... 

Со три милијарди левови од Синодот на БПЦ и зелено светло на Тодор Живков беше формирана Мултигруп: Потоа се спомнуваше во атентатот врз Глигоров

Како е формирана компанијата Мултигруп? Во текот на 90-те години на минатиот век, веднаш по паѓањето на комунизмот таа беше…

Јорданка Ивановска Јоци прашува: Дали “избрканиот агент” од Агенцијата за разузнавање Синиша Алексовски ќе го уништи Апасиев како што го уништи Мицкоски!?

Дали популарноста на Димитар Апасиев кај десничарското радикално тело се должи на Синиша Алексовски, екс разузнавачот од Агенцијата за ....