Вие имате прво да ја знаете вистината
Категорија

Коментари

Најголемите социјални мрежи, Фејсбук и Инстаграм би можеле да бидат угасени во Европа!

Компанијата Мета соопшти дека размислува да ги затвори социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм во Европа доколку не може да продолжи да ги пренесува податоците на корисниците назад во Соединетите Америкаснки Држави. Гигантот на

На социјалната мрежа Телеграм и се заканува казна од 55 милиони евра од страна на Владата на…

На познатата социјалната мрежа за допишување Телеграм во Германија им се заканува казна од 55 милиони евра, информираат германските медиуми, повикувајќи се на извори блиски до Министерството за правда. Како што се прецизира, во

Мадрид денес се пробуди со постери од ликот на Новак Ѓоковиќ насекаде! Погледнете необични сцени од…

Главниот град на Шпанија, Мадрид, е покриен со постери на србинот Новак Ѓоковиќ. Мадридскиот дневен весник „Ас“ објави видео на кое се гледа дека постојките на јавниот превоз се преплавени со постери со ликот на најдобриот тенисер во

Германскиот канцелар Олаф Шолц мета на остри критики! Неговиот рејтиг во слободен пат, Германија…

Германските медиуми и политички аналитичари го обвинуваат  германскиот канцелар Олаф Шолц дека е „целосно невидлив“ во врска со кризата во Украина и пандемијата со вирусот Ковид-19, поради што неговата популарност рапидно опаѓа.

Марк Цукерберг загуби речиси 30 милијарди долари за само 24 часа! Паѓаат акциите на Фејсбук, ова е…

Марк Цукерберг изгуби 29 милијарди долари во нето вредност овој четврток, бидејќи акциите на Meta Platforms Inc. (Фејсбук) забележаа рекорден еднодневен пад во досегашната историја на компанијата.  Од друга страна, не е се така лошо за

Внимавајте! ЦДЦ објави кога лицето заразено со вирусот Ковид-19 може најмногу да ја пренеси болеста,…

Експертите од Американскиот центар за контрола на болести (ЦДЦ) открија кога луѓето кои се заразени со Ковид-19 се најзаразни односно најмногу можат да го пренесат вирусот на други. Сè поголем број докази сугерираат дека преносот на

Кина со остри критики кон Илон Маск: Кинеската вселенска станица имала две блиски средби со неговите…

Кина е на работ на конфликт со американскиот мултимилијардер Илон Маск, бидејќи нивната вселенска станица беше принудена да избегне најмалку два судири во јули и октомври со сателити лансирани од неговата компанија за време на неговиот

Мораме да бидеме подготвени за следната пандемија, загрижувачка изјава на генералниот секретар на…

Мора да се посвети поголемо внимание на ова прашање. Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, денес, по повод Меѓународниот ден за подготвеност од епидемии, изјави дека сегашната пандемија на вирусот Ковид-19 нема да

Американските медиуми го оцрнија лидерот на Украина: Тој е комичар, неискусен и само со еден потег…

Жестоки критики на сметка на украинскиот претседател. Отсуството на соодветно лидерско искуство на претседателот на Украина, Владимир Зеленски, може да доведе до вистински вооружен конфликт во Донбас, пишува NewYork Times. Светот е

Јелена Карлеуша јавно проговори за многу горчлива и осетлива тема. Таа јасно им порача: Доста е!

По многубројните застрашувачки сведоштва како дел од кампањата која се водеше на социјалните мрежи наречена „Не пријавив“ („NisamPrijavila“), се повеќе жени од соседна Србија ги откриваат начините на кои тие биле малтретирани и понижувани.