Category: Политика

Бајден се расплака пред тргнувањето во Вашингтон: Единствено жалам што мојот покоен син сега не е тука да го види ова ! (ВИДЕО)

Во пресрет на заминувањето за Вашингтон, каде утре ќе биде инаугуриран како 46. претседател на САД, Џо Бајден одржа емотивен…

Бајден уште не седнат на престолот има проблем со Путин ! Револт кај Русија поради застојот на гасоводот

Русија: Гасоводот до Германија е загрозен поради американските санкции Руската државна компанија за гас „Гаспром“ призна дека постои .... 

Хилари Клинтон бара формирање на комисија за утврдување на врските на Трамп со Русија: Сакам да ги слушнам и телефонските разговори

Поранешната американска државна секретарка и кандидат за претседател на САД, Хилари Клинтон објави дека разговарала со претседателката ....