Category: Спорт

Дали ќе експлодира “бомба” на Косово: Легендарниот Бразилец Роберто Карлос прв кандидат за селектор!?

Легендарниот бразилски фудбалер и еден од најдобрите дефанзивци на сите времиња, Роберто Карлос, е првиот кандидат да ја преземе репрезентацијата .... 

Драма во фудбалот: Шаќири кој леташе “орлиња” сега со јакна со знак на УЧК, Србите бесни-ние го спасивме да не биде инвалид (видео)

Џердан Шаќири повторно е во центарот на вниманието поради нова политичка провокација. По натпреварот против селекцијата на Северна Ирска ....