Вие имате прво да ја знаете вистината
Категорија

Спорт

Хајдук го освои Купот на Хрватска и зема трофеј после девет години.

Фудбалерите на Хајдук го освоија Купот на Хрватска откако во финалниот натпревар на Пољуд ја совладаа Риека со 3:1. Сплитскиот клуб на тој начин го освои првиот трофеј по девет години и седмиот во Купот на Хрватска во историјата.

Сопругата на ѕвездата на Јувентус пешачела 26 дена: По 575 километри собрала огромна цифра!

Мартина Макари, сопругата на идниот капитен на Јувентус, Леонардо Бонучи, пешачеше 26 дена како дел од хуманитарниот предизвик, а собраните пари ќе бидат донирани на Одделот за неврохирургија во детската болница „Регина Маргерита“.

Александар Станојевиќ: „Брутално сме искрадени! Решив што понатаму во кариерата!“

Остар, како и во текот на целиот мандат во Хумска. Александар Станојевиќ, тренерот на Партизан, ја сумираше сезоната по финалето на Купот: Бевме брутално искрадени во првенството, што се однесува до Купот, мислам дека бевме

Тенисер се онесвестил пред мечот на Ролан Гарос, тренерот го пронашол во локви крв!

Аргентинскиот тенисер Камило Уго Карабели (АТП: 155) по поразот во 1. коло на Ролан Гарос од Феликс Огер-Алиасиме откри дека доживеал вистинска драма и завршил во бесвест во локви крв. Тренерот на 22-годишниот Карабели морал да го

„Земјотрес“ во Партизан: Странецот ги напушта црно-белите пред финалето во АБА лигата!

Пред нас е финалната серија од АБА лигата која ја чекаме девет години. Партизан и Црвена звезда на крајот ќе ги одмерат силите. И додека таборите на „вечните“ се подготвуваат за маратонот натпревари, управата на црно-белите почна да ги

Гробари му подготвувале „сачекуша“ на водачот на навивачите на Црвена Ѕвезда! Мета бил Марко…

Навивачката група на Партизан „Вандал Бојс“ на Сењак подготвила „сачекуша“ за навивачката група на Црвена звезда - „Ултра бојс“, чиј лидер е Марко Вучковиќ, дознава порталот Република. Полицијата веднаш реагирала и веднаш ги привела

Уапсен Берни Еклстоун: Поранешниот шеф на Формула 1 приведен при качување во приватен авион!

Берни Еклстоун (91), поранешниот прв човек на Формула 1, е уапсен во средата навечер во Бразил. Еклстоун бил уапсен од полицијата во моментот кога сакал да се качи во приватен авион кој требало да отпатува за Швајцарија.

Реал подготвен да му понуди на Милан 120 милиони евра за Леао

Реал Мадрид е силно заинтересиран за потписот на напаѓачот на Милан, Рафаел Леао, објави „La Gazzetta dello Sport“. Според италијанскиот спортски весник, мадридскиот клуб е подготвен да плати 120 милиони евра за 22-годишниот Португалец.

Милевски: Претстојните натпревари се можност да го видиме потенцијалот со кој располагаме

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски, од претстојните натпревари во Лигата на нации очекува помладите фудбалери кои ќе добијат шанса за настап да ги покажат своите квалитети. – Ќе ги искористиме овие

ТАА Е 11 ГОДИНИ ПОСТАРА ОД НЕГО И МУ РОДИ ДВЕ ДЕЦА: Сопругата на Златан Ибрахимовиќ ја гази 6-та…

Сопругата на познатиот фудбалер живее далеку од очите на камерите и ретко се појавува во јавноста. Станува збор за поранешен модел кој е 11 години постара од Златан. Хелена Сегер има 51 година и сега е во бизнисот. Интересно е што