Вие имате прво да ја знаете вистината
Категорија

Спорт

ПОЧИНА ПОРАНЕШНИОТ ЈУГОСЛОВЕНСКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ И ГОЛМАН НА ПАРТИЗАН: Две години се бореше со…

Радован Радаковиќ (51) ја загуби битката со ракот, кој му беше дијагностициран во 2020 година. Страшна вест во српскиот фудбал - поранешниот голман на Партизан Радован Радаковиќ почина по долгогодишна борба со ракот. На поранешниот

ФИФА ги слави Митровиќ и Меси (ФОТО)

Александар Митровиќ го одбележа викендот, а не го пропушти ниту ФИФА, односно официјалниот Твитер профил на Светското првенство во Катар. "Митрогол“ постигна три гола на натпреварот од 5. коло од Лигата на нации против Шведска и беше

НЕМА ПРОМЕНИ НА ВРВОТ НА АТП ЛИСТАТА. Ѓоковиќ ја задржа седмата позиција, Алкараз и натаму на…

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го задржа седмото место на АТП листата објавена денеска, додека на првата позиција и натаму е Шпанецот Карлос Алкараз. Ѓоковиќ е на седмото место со 3.570 бодови, додека Алкараз е на првото место со 6.740

Играчите на Барселона го искористија новото кошаркарско правило, Муса не можеше да ги спречи (Видео)

Кошаркарите на Барселона загубија синоќа во финалето на шпанскиот Суперкуп од Реал, а натпреварот го одбележа славењето на мадридскиот тим и употребата на ново кошаркарско правило. Претходно во своите натпреварувања, Шпанците го сменија

Поранешната НБА ѕвезда сега е бездомник: Се борам сам, не барам ништо за возврат (видео)

Во осумте години колку што Делонте Вест ги помина во НБА, играше за Селтикс, Супер Соникс, Кавалирс и Маверикс, а дел од кариерата ја мина и во Кина и Г лигата, каде што ја заврши кариерата во 2015 година. . Во НБА лигата имаше просек од

ФЕДЕРЕР ГО ИЗМАМИ ЦЕЛИОТ СВЕТ: Роџер не се пензионира?

Роџер Федерер можеби не го одигра последниот натпревар. Имено, спектакуларниот двојник со Надал на Лејвер купот на крајот од кариерата, можеби и не е крај. Швајцарецот не сака така лесно да го напушти рекетот, па лесно може

Меси за СП: Знаеме дека најмали детали можат да ве исфрлат од турнирот, но, ние сме подготвени да се…

Најдобриот аргентински фудбалер и еден од најдобрите во светот, Лионел Меси ги сподели своите очекувања за Светското првенство во 2022 година. – Аргентина е подготвена да се соочи со секој противник. Јасно знаеме што се бара од

Милевски го одреди почетниот состав за дуелот со Бугарија

Благоја Милевски, селекторот на македонската фудбалска репрезентација одлучи со кои 11 ќе стартува вечерва против Бугарија во последното коло од групата во Лигата на нации. Во составот на Милевски се најдоа:голман: Столе

Кулушевски за Конте: Никогаш не сум сретнал толку амбициозна личност во мојот живот

Напаѓачот на Тотенхем, Дејан Кулушевски го сподели своето мислење за тренерот на клубот Антонио Конте. – Многу сум среќен што работам под Антонио Конте. Никогаш во животот не сум сретнал, дури и надвор од фудбалот, таква личност која е

Џошуа се согласи на борба со Фјури

– Поранешниот шампион на ВБА, ИБФ и ВБО во тешка категорија, Ентони Џошуа (26-3 победи-порази) одговори на предизвикот на шампионот на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури (32-0), кој го повика Џошуа да потпише договор за борба до 26