Category: Свет

Хорор во дом за стари лица: Вработени мачеле и силувале стари и немоќни – се појавија морничави фотографии

Од минатава пролет, австриските власти ги истражуваат наводите дека четворица вработени ги мачеле и сексуално злоупотребувале штитениците .... 

Сојуз од ден на ден се повеќе се зајакнува! Путин во понеделник патува во Индија на средба со премиерот на државата, најавени многу договори

Рускиот претседател, Владимир Путин на 6 декември ќе престојува во официјална посета на Индија, каде ќе се сретне со премиерот…

Мосад кренал во воздух израелски нуклеарен центар. Во акцијата учестувале израелски научници кои биле прелажани и се обвинети за саботажа (видео)

The Jewish Chronicle објави дека израелската разузнавачка служба (Мосад) регрутирала тим ирански нуклеарни научници на почетокот на оваа година ....