Вие имате прво да ја знаете вистината
Категорија

Топ Вести

Започна одбројувањето – Познато е кога Владимир Путин планира да го активира најсмртоносното…

Претседателот на Русија, Владимир Путин повторно упати застрашувачка закана. Овојпат кажа дека до крајот на годинава ќе ги распореди хиперсоничнитр ракети "Сармат" поради тензиите со НАТО. Претходно тој најави дека до овој понеделник ќе го

ТОЈ Е НАЈБОГАТИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ !? Владимир Путин службено има само еден стан и три автомобили, но…

Деновиве угледниот весник The Guardian пишуваше за наводниот имот на рускиот претседател Владимир Путин, што практично го прави најбогат човек на светот. Се разбира, ништо од тој имот не е формално во негова сопственост. Во неговиот имотен

Европскиот парламент ја поддржа кандидатурата на Украина: Статусот на Киев да биде одобрен “без…

Европскиот парламент во четвртокот повика Украина и Молдавија да добијат статус на земји-кандидатки за членство во Европската унија ​​„без одлагање“, нагласувајќи дека конечниот пристап зависи од спроведувањето на реформите и исполнувањето

Кирил Петков по падот на владата: За се се виновни мафијата, руското влијание и една ќелава глава…

Откако бугарскиот парламент и изгласа недоверба на владата на оваа земја, премиерот во заминување Кирил Петков и се обрати на јавноста и ја критикуваше и работата на опозицијата и делувањето на одредени коалициски партнери. Кога беше

Нова драма во Софија- Сега ГЕРБ и Бојко Борисов поднесоа предлог за зелено светло за Македонија:…

ГЕРБ-СДСМ ќе предложи предлог-одлука за одобрување на преговарачката рамка со Македонија, што ќе биде гаранција дека Бугарија нема да го пропушти овој историски момент и дека бугарските национални интереси ќе бидат заштитени. Ова го

Последни вести од Софија – Еве што сега ќе следува по паѓањето на кабинетот на Петков:…

Падна Владата на Кирил Петков откако на гласањето за недоверба што го побара ГЕРБ-СДС 123 пратеници во бугарското Собрание гласаа за паѓање на владата. Според процедурата предвидена во бугарскиот Устав, доколку гласањето недоверба

“Гол со пета” на Бојко Борисов – “Пожарникарот” го гаси пожарот во…

Поранешниот бугарски премиер и лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов денес го повика претседателот на Владата на Бугарија, Кирил Петков до Народното собрание на Бугарија официјално да го достави предлогот на француското претседателство со ЕУ за

Ивица Коневски стана “комшија” и во Кисела Вода: Левица му ја извади листата на…

Поранешниот градоначалник на општина Аеродром, Ивица Коневски важеше како жесток критичар на работењето на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и на работата на партискиот "втор човек од сенка", Александар Николоски ( тоа е стар

НОВА БИТКА ЗА ЗМИСКИОТ ОСТРОВ – Погледнете како Украинците се борат повторно да го вратат…

Војната во Украина се повеќе интензивира на исток и во зоната на Црното Море, каде во центарот на вниманието повторно е и познатиот Змиски остров од кој Украина не се откажува. Последниот таков напад се случи на 8. мај и беше неуспешен,

Мистеријата на тајниот куфер на Владимир Путин: “Неговите телохранители не го пуштаат од раце, тоа…

Претседателот на Русија, Владимир Путин, наводно, патува во странство со тим од телохранители кои ги собираат неговите измет и урина во куфер кој го носат до Москва, сето тоа од страв дека тоа би можело да открие премногу за неговото