Category: Видео

Васко Ефтов: Пописот ќе биде или политичка пензија на Ахмети или фалименто на стратегијата на Заев-едно општество за сите (видео)

Новинарот Васко Ефтов имаше онлајн интервју за порталот Roma News. Во интервјуто беа опфатени многу теми почнувајќи од пописот до…

Објавена видео-реконструкција како земјотресот во Петриња се шири низ Балканот и Европа / видео /

Италијанскиот национален институт за геофизика и сеизмологија објави видео реконструкција на ширењето на земјотресот што ја погоди Хрватска .... 

Дали Димитар Апасиев може да биде лидер на опозицијата во Македонија: Му треба само моќна телевизија која ќе застане зад него

Дали Димитар Апасиев, првиот човек на Левица може да биде лидер на опозицијата во Македонија? На последните анкети, според личниот…

ВО ЦЕНТАР Интервју со Бранко Драгаш: Со пандемијата на коронавирусот требаше да се спаси Вол стрит!

Шест големи фамилии во светот контролираат 90 отсто од сите светски медиумии. Тоа е огромна моќ. Ние гледаме дека медиумите…