Вие имате прво да ја знаете вистината
Категорија

Видео

ВИДЕО: ГВАРДИОЛА СЕ КОЦКАШЕ И ПОГРЕШИ – ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА КАТАСТРОФАЛНАТА ГРЕШКА НА ГОЛМАНОТ НА…

Манчестер Сити и Ливерпул и оваа сезона се борат за титулата во Англија, но пред тоа да биде одлучено денеска беше време за пресметката во полуфиналето на ФА Купот. Бидејќи двата тима се во жесток ритам на игра, и Пеп

Зоран Заев од Конгресот на СИРИЗА – ЦЕЛАТА ПУБЛИКА НА НОЗЕ додека поранешниот премиер оди кон…

Со Алексис бевме решени да направиме огромен заеднички чекор за иднината на нашите земји, но и за регионот и Европа, нашиот мировен договор испрати силен сигнал до светот, успехот има влијание многу подалеку од регионот, беа дел од

СТРАОТНИ СНИМКИ од пожарот кој попладнево изби кај поранешната фабрика ТРЕСКА (ВИДЕО)

Пожарот кај поранешната фабрика „Треска“ е локализиран и речиси целосно изгаснат, благодарение на брзата реакција на надлежните, информира градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски, кој излезе на терен, изврши увид и

Кривични пријави против двајца полициски службеници кои примале поткуп на граничниот премин Блаце…

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до надлежното обвинителство против полициските службеници Е.Ш. и З.Р.  ќе поднесе кривична пријава за сторено кривично дело „примање поткуп“, а ќе биде

Германија донираше возила за потребите на нашата Гранична полиција во вредност од 675.000 € (видео)

За потребите на Граничната полиција на Министерството за внатрешни работи, Канцеларијата за врски на Германската сојузна полиција при Амбасадата на Сојузна Република Германија денеска донираше опрема и возила во вредност од 675.000

КАКОВ МАЛЕР ЗА СУПЕРЅВЕЗДАТА НА СЛОВЕНИЈА: ЛУКА ДОНЧИЌ се повреди и постои веројатност да го…

Далас Маверикс беа едни од само четирите тима од Западот кои имаа за што да играат на последниот ден од регуларниот дел од сезоната, па за разлика од повеќето патници во плеј-офот, кои ги одмораа најголемите ѕвезди, тие излегоа на

Роналдо нервозен му го крши телефонот на едно дете од публиката (видео)

Англиската полиција соопшти денеска дека ги прегледува снимките од безбедносните камери за да утврди дали фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, направил прекршок, избивајќи му го од раката на еден млад навивач мобилниот

Хрватска ќе обезбеди дополнителни 100 милиони евра за помош и грижа на украинските бегалци (видео)

Хрватска ќе ја зголеми помошта за пријателскиот украински народ и ќе обезбеди дополнителни 100 милиони евра како дел од иницијативата Global Citizen Impact за помош и грижа за украинските бегалци, објави денеска хрватскиот премиер

Авион на ДХЛ се преполови при слетување во Сан Хозе (видео)

Товарен авион на ДХЛ се преполови при принудно слетување во Костарика, во несреќа што предизвика привремено затворање на меѓународниот аеродром во Сан Хозе. Додека запираше на пистата, чад избиваше од жолтиот авион на германскиот

Пинк Флојд снимија песна во која ја искажуваат нивната поддршка кон народот на Украина (видео)

Членовите на британската рок-група „Пинк Флојд“ денеска преку официјалниот „твитер“ налог соопштија дека снимиле нова песна после период од 30 години, со цел да се даде поддршка на жителите на Украина. Песната „Hey, Hey, Rise-Up!” е