Вие имате прво да ја знаете вистината
Категорија

Забава

Во Белград утре гостуваат двата најпознати македонски бренда – Влатко Стефановски и Танец

-Уникатниот спој на звукот на Влатко Стефановски и „Танец“, двата најпознати македонски музички бренда, гарантираат незаборавен сценски спектакл во Белград. Угледниот гитарист и националниот фолклорен ансамбл на Северна Македонија ќе

Бугарски филм во кој игра македонски актер е избран за учество како филм на странски јазик за Оскар…

– Филмот „Во срцето на машината“ на режисерот Мартин Макариев во кој игра и познатиот македонски актер Игор Ангелов, е предлогот на Комисијата за избор на бугарската номинација за учество на конкурсот за меѓународен игран филм на 95.

Северина и Карлеуша во иста комбинација од 1.200 евра: Јелена дополнително ги скрати жешките…

Северина пред две недели на концерт во Пореч се појави во необичен тексас костум, кој е проѕирен по должината на нозете и на стомакот. Северина доби бројни комплименти за својот изглед и многумина се согласија дека овој костум и изгледа

Пред 37 години пееше за штедење струја: Раде Јоровиќ откри како настанал неговиот познат хит!

Раде Јоровиќ пред 37 години направи хит наречен „Dodji duso da stedimo struju" (Дојди, душо, да заштедиме струјa), кој денеска повторно оживеа од не толку среќна причина. Со оглед на тоа што се очекуваат ограничувања за струја,

Рита Ора конечно потврди дека се омажила: Заљубена сум и планирам уште една свадба

Рита Ора се отвори за нејзиниот брак со Таика Вејтити за првпат по нивната тајна венчавка, која се одржа далеку од очите на јавноста, на почетокот на летото. 31-годишната пејачка отворено проговори за тоа колку е вљубена во

„Најсреќниот човек на светот“ е македонски кандидат за Оскар за долгометражен интернационален филм

– Македонскиот филм „Најсреќниот човек на светот“ во режија на Теона Стругар Митевска е годинaшниот македонски кандидат за наградата „Оскар за најдобар долгометражен интернационален филм“. Одлуката денеска ја донесе Комисијата за избор

Џони Деп излегува со негова адвокатка од судењата

– Џони Деп, по сѐ, изгледа дека излегува со една од неговите адвокатки – но, не со Камил Васкез… Западните медиуми пренесуваат дека ѕвездата на „Пиратите од Карибите“ најверојатно се гледа со Џоел Рич. Таа го застапуваше Деп во судењето

Џенифер Анистон објави фотографија под туш. Таа ги носи само нејзините нови производи за коса

Долгогодишната репутација на Џенифер Анистон како икона за коса конечно кулминираше со лансирањето на сопствената линија на производи за нега на коса, LolaVie. За лансирањето на своите производи, актерката на Инстаграм сподели фотографија

Ким Кардашијан го купила поранешниот имот на Синди Крафорд, за 70,4 милиони долари

Ким Кардашијан го купила приморскиот имот каде што порано живеела и супермоделката Синди Крафорд, во Малибу, Калифорнија, САД, за 70,4 милиони долари во договор што се затворил минатата недела. Почетната барана цена била 99,5 милиони