Вие имате прво да ја знаете вистината
Категорија

Занимливости

Тој има само 19 а неговата девојка 76 години: Сите му велат дека неговата љубов може да биди негова…

Велат дека вистинската љубов не знае за години, а доказ за тоа е пар од Италија. Имено, со 56 години разлика, 76-годишната жена неодамна ја запроси нејзиното 19-годишно момче Џузепе Дана. Парот стана популарен на социјалната мрежа

Дневен хороскоп: Лавовите расположени, Девиците не треба да се нервираат со колегите

ОВЕН Денес сте оптоварени со прекумерна работа, од која дел не е ваша. Избегнувајте да ги влошувате односите со колегите поради вашето негодување и незадоволство, кое, како што е типично за вас, денес е над границата. Повторно, тие може

Форд тестира технологија која автоматски ги успорува автомобилите при ограничување на брзината.

Во не толку далечна иднина, автомобилите би можеле да им помогнат на возачите да избегнат казни за брзо возење. Ford тестира технологија која автоматски ја прилагодува брзината на возилото на дозволената во одредени зони и тоа без

Кумата на Цеца не присустувала на роденденот на Анастасија! Откриено е поради што Вики не дошла на…

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ го прослави својот 24 роденден, а пејачката Вики Миљковиќ, кумата на Цеца Ражнатовиќ, не се појави на прославата. Бидејќи на списокот на гости се најдоа голем број познати личности, меѓу кои и жирито

Сопругата на ѕвездата на Јувентус пешачела 26 дена: По 575 километри собрала огромна цифра!

Мартина Макари, сопругата на идниот капитен на Јувентус, Леонардо Бонучи, пешачеше 26 дена како дел од хуманитарниот предизвик, а собраните пари ќе бидат донирани на Одделот за неврохирургија во детската болница „Регина Маргерита“.

Го напиша есејот „Како да го убиеш својот сопруг“, а сега е осудена за убиство на сопругот: Тврди…

Авторката на романот „Како да го убиеш својот сопруг“, Ненси Кремптон-Брофи, беше прогласена за виновна за убиство од втор степен. Дванаесет поротници ја осудија Ненси за убиство на нејзиниот сопруг

Ужасен ден за Холивуд и светската кинематографија: Почина легендарниот актер Реј Лиота, ѕвездата од…

Врвниот американски актер, Реј Лиота, почина денеска на 67-годишна возраст. Светските медиуми пренесуваат дека тој починал во сон во Доминиканската Република каде го снимал филмот „Dangerous Waters“. Лиота се прослави со улогата

Оваа Србинка го „држи“ најголемиот задник во светот! Има 135 килограми, а планира да се здебели за…

Наташа Краун има 30 години и стана горда „сопственичка“ на најголемиот задник во светот! А да биде работата уште поинтересна, потекнува од соседна Србија. Таа со години гради многу

Кевин Спејси обвинет за сексуално злоставување на тројца мажи!

Американскиот актер, Кевин Спејси, е обвинет по четири точки за сексуален напад врз тројца мажи, соопшти британското обвинителство (ЦПС). „Обвинителството ја одобри кривичната пријава со четири точки против Кевин Спејси за сексуален

Стан во стакло, затворен базен, поглед од милион долари: Овде престојува зетот на Цеца со…

Фудбалерот Немања Гудељ, момчето на Анастасија Ражнатовиќ, деновиве престојува со семејството во најлуксузната населба во Белград. Имено, Гудељ е во Србија поради роденденот на Анастасија и репрезентативните активности, а тој инаку