Вие имате прво да ја знаете вистината
Категорија

Занимливости

Астероидот остава трага од 10.000 километри по судирот со „ДАРТ“

– Нова вселенска фотографија покажува дека астероидот Диморфос, со којшто намерно се судри леталото „ДАРТ“ на американската Национална воздушно-вселенска администрација – НАСА, остава трага од илјадници километри. Телескопот „СОАР“

Шпанската влада одобри рекорден буџет за 2023 година

Владата на Шпанија, која предвидува зголемување од 1,1% на буџетот за 2023 година во однос на претходната година со одлука донесена од страна на Советот на министри, во 2023 година планира да ги зголеми платите на државните службеници за

Монако ‒ место на гламур и раскош

Државата Монако, по Ватикан е втора најмала земја на светот. Се граничи со Франција, а според уредувањето е кнежевство. Монако, гламурозна и богата држава со луксузни јахти, со невработеност 0 % и просечен животен век од речиси 90

КАМЕРИ ГО ФОТИЛЕ ВУКОТИЌ ПРЕД УБИСТВОТО! Се појави ПОСЛЕДНАТА снимка, сокриен под качкет, а покрај…

Непосредно пред убиството, Вукотиќ бил снимен од камерите на трговскиот центар како се шета низ трговскиот центар со сопругата која туркала количка. Апсолутниот водач на Скалјарите, како што го нарекуваа Јован Вукотиќ, беше убиен

ПЕНЕЛОПЕ КРУЗ ИМ ПРОЧИТА ЛЕКЦИЈА НА СИТЕ МАЖИ И ЖЕНИ: Очекуваа гламурозен фустан, а нејзиниот избор…

Пенелопе Круз се појави во необично издание – костум и вратоврска како главен адут на посилниот пол. Шпанската актерка Пенелопе Круз (48) блесна на премиерата во Мадрид во необично издание! Уште еднаш докажа дека на

Како да го спречите стареењето на мозокот: Отстранете ги овие навики!

Ви откриваме како да го спречите стареењето на мозокот, што е можно повеќе, со многу едноставни чекори. Како да се задржи младоста? Луѓето секогаш сакаат да останат млади и убави што е можно подолго, а во секоја ера ги наоѓале

КАРДИОЛОЗИТЕ ПРЕДУПРЕДУВАА ЗА ХРАНА КОЈА ОПАСНО му штети на срцето: „Мислите дека е здраво, но како…

Белиот ориз го јадат и оние кои посебно се грижат за своето здравје, но најновото откритие на кардиолозите укажува дека тој лошо влијае на здравјето на срцето. Ако сте голем љубител на белиот ориз , тогаш ова е лоша вест за

Вил Смит е забеган роб во првата улога по инцидентот на Оскарите (ВИДЕО)

Холивудската суперѕвезда Вил Смит можеби нема да може да се појави на Оскарите во следните десет години, но има големи шанси да биде номиниран за најдобар актер на следната церемонија. Тој, всушност, глуми избеган роб во новото дело

Анџелина Џоли го тужи Бред Пит за насилство кон неа и децата

Анџелина Џоли повторно поднесе тужба за насилство против нејзиниот поранешен сопруг, и колега – глумецот Бред Пит (58), во Лос Анџелес, САД. Во обвинението таа подробно го опишува она коешто нејзините адвокати го навеле како

Најпродаваниот модел на „Грин Машинс“ на БРАКО продолжува да биде атрактивен за Саудиска Арабија

Најпродаваниот моделна брендот на БРАКО „Грин Машинс“, возилото GM636, се покажува како многу практично и ефикасно при работата и затоа го држи приматот на најпродавано возило во арапските земји. „Грин Машинс“, со