Category: Занимливости

Математичар уште пред осум години го предвиде хаосот што се случи во 2020 година: Насилство, тероризам, несреќи и не чека уште потешка судбина!?

Уште во 2012 година, на Универзитетот во Конектикат, Питер Турчин, биолог и математичар, одржа предавање во кое ги шокираше сите:…

Мистеријата на љубовницата или сопругата на Путин: Се шушкаше дека роди близнаци, а никој не ја видел веќе две години!?

Алина Кабаева, поранешна руска гимнастичарка, за која се шпекулираше дека има близнаци со претседателот Владимир Путин, не е видена од…

Додека ручаат и вечераат треба да носат маска: Гувернерот на Калифорнија сака луѓето во рестораните да носат маска дури и за време на јадењето!

Калифорнија им наложи на своите жители да носат заштитни маски поради пандемијата на коронавирус во рестораните дури и додека јадат.…