Category: Занимливости

Тајните на најмистериозната софтверска компанија во светот која е формирана од ЦИА: Тие работат за ЦИА и ФБИ, а помогнаа и во апсењето на Осама Бин Ладен!?

Американската софтверска компанија „Палантир“ е една од најмистериозните во светот. Постои 17 години, до неодамна не се ни знаеше каде .... 

Баба Ванѓа ја предвиде короната и болеста на Трамп. Нејзиното пророштво за Путин е застрашувачко! Еве што предвидува за Трамп!?

Социјалните мрежи се разгореа викендов со твитови и објави на тема легендарната Баба Ванѓа која е родена во Струмица. Балканскиот…

Одлична вест: Ќе се напиете таблета и ќе се излекувате од вирусот корона!? Ова може да биде реалност веќе во јануари. Испитувањата се веќе завршени!

Ќе се напиете таблета и ќе се излекувате од вирусот корона! Засега звучи убаво, а можеби наскоро ќе биде вистина.…

Цукерберг има план да го „уништи“ iPhone? „Времето на екрани на допир минува, ќе му дадам на светот нешто ново“

Како што истакна еден од најбогатите луѓе на планетата, неговата компанија „Фејсбук“ има за цел во иднина повеќе да се…