Ова не е прв пат музичарот да одговара на суд

Басистот од популарниот бенд ” Maroon 5″ Мајк Мики Маден (41) е уапсен за семејно насилство

Пејачот е уапсен на 27 јуни во Лос Анџелес по пријавата за семејтно насилство, кажува порталот “Page six”, која и подоцна е потврдена.

Маден неодамна е обвинет за свесно нанесување на телесни повреди на сопругата, односно на пртнерката со која живее.

Одредена му е кауција од 50.000 долари, и е пуштен истиот ден, а судењето е закажано за 29 септември.

Маден не е во брак, а индентитетот на жртнава сеуште не е познат.

– премногу сме погодени од веста. Што повеќе дознаваме, се посериозно пристапуваме. За сега, оставаме сите кои се вмешани во случајот да го решат овој проблем – изјави PR за “Page Six”

Потсетуваме, Маден во 2016 беше уапсен поради тужба за поседување на дрога, а на судењето ја прифати условната казна, по точките на тужницата, во замена за еден ден корисна друштвена работа.


Напишете коментар