Дејвид и Викторија Бекам сè повеќе време минуваат во Мајами откако тој стана ко-сопственик на фудбалскиот клуб Inter Miami CF. Па, славниот пар одлучи таму да има и свој дом.

Според TMZ, Бекам купија луксузен апартман од 24 милиони долари во зграда дизајнирана од славната архитектка Заха Хадид.

Луксузниот стан има пет спални соби и одушевувачки поглед.
Напишете коментар