Денеска се навшуваат тринаесет години откако Тоше Проески трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, на пат кон Загреб.

Тоше беше пример за сите, тој беше човек од кој секој можеше да научи по нешто хумано и човечко.

За жал, Игор Џамбазов на својот Инстаграм профил сподели разочарувачки статус: Поминаа 13 години, а ние ништо не научивме од него…