Латино дивата Џенифер Лопез објави трејлер за спотот за нејзината нова песна „In The Morning“, во кој се појавува скоро целосно гола, или како од мајка родена.

Лопез е прикажана на видеото како ангел, со кратка платинеста коса – што е вистинска реткост, бидејќи скоро и да нема друго музичко видео во кое може да се види Џеј Ло со ваква фризура.

Нејзините интимни делови од телото, сепак, се покриени и зачувани од очите на јавноста.

„Јас сум толку возбудена што имате видео за оваа песна пред вас. Полно е со симболика за мрачна, еднострана врска и сознание дека не можете да промените никого… Можете само да се промените! Раширете ги крилјата и одете или било што или од било кого кој навистина не цени сè што можете да понудите“, напиша таа на Инстаграм.