Американската пејачка Џенифер Лопез (52) е фотографирана на плажа на Бахамите, а во оваа прилика, папарацо-фотографиите не ги покажуваат нејзините несовршености, кој се феноменални за 52-годишна возраст.

Имено, латино дивата уживала во бордо костим за капење на плажа, а својата фантастична фигура и бујниот задник ги ставила во преден план.

Иако неодамнешните фотографии од папараци покажуваат дека познатата пејачка има многу целулит и маснотии на бутовите, на новите фотографии се чини дека овој „проблем“ исчезнал.