ОВЕН

Ве очекува познанство со колега од вашето занимње. Остава силен впечаток да го повикате во својот тим. Личност од минатото размислува за вас. Може да ве изненади повик од порашениот партнер. Се чувствувате добро.

БИК

Ситуацијата е стабилна. Ако се двоумите околу одлука, интиутивно ќе почувствувате која е вистинската. Посветени сте на партнерот. Нерасположен е поради работата, па се трудите да го опуштите. Задоволително здравје.

БЛИЗНАЦИ

На работа ве очекуваат потешкотии кои го забавуваат процесот на работа. Помалку сте загрижени поради ограничувањ на финансиите. Ви следува ново познанство. Другата страна ви делува интригантно. Проблеми со црниот дроб.

РАК

Нивото на самодоверба е ниско. Имате впечаток дека сте неспособни било што добро да направите. Ви недостасува поддршка од саканата личност. Другата страна не приметува дека сте лошо расположени. Ве очекува пад на расположението.

ЛАВ

Успешни сте, но одредени колеги не се радуваат на вашиот успех. Среќа, тоа воопшто не ве погодува. Во мислите ви е поранешната врска. Конечно ви е јасно дека сте правеле грешки. Пад на расположението.

ДЕВИЦА

Разочарани сте од ситуацијата на работа. Сте очекувале да постигнете многу и ви пречи што сте потфрлиле. Официјално сте во врска, а неофицијално сериозно се сомневате дали е другата половина вистински избор. Нервите се чувствителни.

ВАГА

Задоволни сте од ситуацијата на работа. Вашиот придонес е од креативна природа. Не наоѓате начин да ги искажете своите емоции. Премногу сте нетрпеливи и нервозни, па партнерот се повлекува. Проблеми со спиењето.

ШКОРПИЈА

Фокусирани сте на работните обврски. Не застанувате додека не го решите проблемите. Колегите искрено ви честитаат затоа што знаат колку труд сте вложиле. Уживате во стабилниот однос со партнерот. Проблеми со варењето.

СТРЕЛЕЦ

Задоволни сте од соработката со колегите. Комуникацијата е поучна и стимулативна, па така креирате одлични работни проекти. Брачниот партнер се чувствува занемарено. Проблеми со штитната жлезда.

ЈАРЕЦ

Комуникацијата е вашето најсилно оружје. Одлични сте во решавањата на правните прашање. Во текот на средбата со медиумите, оставате силен впечаток. Ве очекува ново познанство. Проблеми поради камења во жолчката.

ВОДОЛИЈА

Не сте задоволен од ситуацијата на работа. Обемот на работа е ограничен, а вие немате идеја како да го подигнете. Пред вас е интересно познанство кое нема перспектива поради статусот на другата личност. Наклонети сте кон нерасположение.

РИБИ

Целата своја енергија ја насочувате кон работата. Многу ви значи да се докажете. Ништо не ви е тешко на патот кон целта. Задоволни сте од односот со брачниот партнер. Верувате дека сте добар тим. Несоница.