ОВЕН

Имате оптимистичен став кон работните обврски и многу сте вредни. Ја одработувате работата на време, онака како што сте замислиле. Партнерот инсистира исклучиво сами да го поминувате времето. Стабилно здравје.

БИК

Водите сметка околу најситните работни детали. Ништо не препуштате на случајот. Задоволни сте што нема изненадувања и тешкотии. Пробувате да ја освоите симпатијата, а таа смета дека не сте во целост искрен. Задоволувачко здравје.

БЛИЗНАЦИ

Организирани сте и лесно се прилагодувате. Не дозволувате изненадувачки потешкотии да направат застој или промена, затоа што ги решавате по итна постапка. Партнерот сака да има подобра комуникација со вас. Болки во коските.

РАК

Максимално сте фокусирани на новите обврски. Добро сте организирани, и точно знаете која работа има приоритт. Задоволни сте од врската. Размислувате дека партнерот би бил одличен сопруг и татко на вашите деца. Се чувствувате добро.

ЛАВ

Тежите кон успех. Работниот план е детален и се одвива онака како што сте го замислиле. Друштвено сте ориентирани. Имате потреба да бидете опкружени со луѓе, но никој не буди емоции во вас. Стабилно здравје.

ДЕВИЦА

Строги сте кон себе. Иако резултатите се одлични, размислувате дека некои обврски сте можеле да ги одработите поинаку, на подобар начин. Работата ви е приоритет, но за среќа, партнерот има разбирање за вашите обврски. Одлично здравје.

ВАГА

Уживате во работата. Креативни сте. Работните обврски ги доживувате како начин на искажување на своите способности. Ве очекува средба со колега кој ви се допаѓа. Не комуницирате со него приватно, туку само службено. Несоница.

ШКОРПИЈА

Целата своја енергија ја насочувате во обврските. Оптимистични сте и уверени ви успех. Обврските ги работите на брз и ефикасен начин. Презадоволни сте од врската и размислувате за брак. Задоволително здравје.

СТРЕЛЕЦ

Самостојноста во работата ви е важна. Јасно ставате до знаење на колегите дека сугестии не ве интересираат. Емотивно сте исполнети. Односот со брачниот партнер е опуштен и полн со љубов. Се чувствувате добро.

ЈАРЕЦ

Прилично сте фокусирани на областа комуникации. Во случај на решавање на било какви правни прашања, ве очекува успех. Задоволни сте од емотивното поле. Ви се појавува посесивност, и барате од партнерот да ви се посвети. Стабилно здравје.

ВОДОЛИЈА

Вршите контрола на одредени работни обврски. Драго ви е што нема пропуст и што можете да продолжите да работите по план. Многу ви е важна менталната поврзаност со партнерот. Уживате во комуникацијата и во размената на мислења. Се чувствувате добро.

РИБИ

Имате огромни работни планови кои не се во целост реални. Ја вложувата целата енергија во работата и очекувате успех. Емотивно сте неопуштени. Премногу ја анализирате врската и партнерот, наместо да бидете спонтани и да уживате. Чувајте го грлото.