ОВЕН

Имате впечаток дека сте смислиле генијални планови, но колегите не го делат вашето мислење. Пробувате да ја освоите симпатијата зборувајќи за себе во суперлативи. Другата страна е свесна дека претерувате. Наклонетост кон инфекција.

БИК

Организирани сте, и имате јасни цели. Не дозволвуате никому да се меша во вашата работа. Фокусирани сте на тајна врска. Сите планови ги подредувате на таен состанок. Добар имунитет, стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Колегите го уважуваат вашиот начин на размислување. Од таа причина бараат ваш објективен совет и вие им го давате. Идете на линија на мал отпор и ја одржувате фарсата од брак, затоа што не сте подготвени за промени. Дигестивниот систем е чувствителен.

РАК

Внимавајте што зборувате со колегите. Некои ваши зборови може да бидат погрешно разбрани и интерпретирани на другите колеги. Пробувате да ја прикриете љубомората, но партнерот не ги забележува вашите чувства. Дигестивниот систем е проблематичен.

ЛАВ

Наоѓате на тешкотии кои ја надминуваат вашата компетенција. Се обраќате на надрената личност поради проблемот. Одличен ден за ново познанство. Имате впечаток дека другата страна е личност полна со страст. Нестабилен притисок.

ДЕВИЦА

Не се снаоѓате најдобро во многуте проблеми. Имате впечаток дека ги има премногу дури и за вашиот вкус. Партнерот приметува дека сте нерасположени поради ситуацијата на работа. Прави се што е во негова моќ за да ве расположи. Проблеми со притисокот.

ВАГА

Комуникацијата со странските соработници е интензивна. Тие не се отворени кон вас и затоа внимавајте. Не се чувствувате добро во врската. Наместо да го решите проблемот, ја прекинувате врската. Можни проблеми со хормоните.

ШКОРПИЈА

Имате силна самодоверба и убедени сте дека вашите планови се најдобри. Приказната ви е убедлива, што дури и колегите ги прифаќаат вашите идеи. Уживате во тајна врска. Се чувствувате сакано и емотивно исполнето. Неопходна ви е физичка активност.

СТРЕЛЕЦ

Задоволни сте од стабилната работна ситуација. Се се одвива според планови. Приливот на пари само го подигнува расположението. Не сте претерано фокусирани на партнерот. Ви поминува дека има проблеми. Одлично здравје.

ЈАРЕЦ

Иако релативно сте задоволни од работната ситауција, на надворешните соработници ја преставувате подобро од што е. Ви се допаѓа емотивната стабилност на партнeрот, но посакува малку повеќе да имате емоции. Несоница е можна.

ВОДОЛИЈА

Загрижени сте поради ситуацијата на работа. Работата стагнира и се плашите од идните последици. Одличен ден за ново познанство, Не сте сериозни, и незаинтересирани сте каков впечаток оставате на другата страна. Нервите се чувствителни.

РИБИ

Полни сте со позитивна енергија и имате впечаток дека можете се да постигнете. Некои работни идеи воопшто не се приметуваат. Осамени сте и поради тоа и нерасположени. Се прашувате кога ќе запознаете нов партнер. Проблеми со хормоните.