Овен

Љубов:
Не дозволувајте вашиот партнер да претера или да го игнорира договорот што го имате.
Работа:
Доколку немате добра волја или концентрација, оставете им на вашите соработници да се занимаваат со покомплицирани задачи.
Здравје:
Избегнувајте ситуации што ве исцрпуваат.

Бик

Љубов:
Нема потреба да се гаат големи илузии. Лесно се занесувате. Побарајте поддршка и разбирање од доверливи пријатели.
Работа:
Важно е да не зборувате премногу пред личност која може да ве карактеризира погрешно или да ги користи вашите изјави во ваша корист.
Здравје:
Подобрете ја вашата кондиција.

Близнаци

Љубов:
Користете го вашиот шарм и одговорете на нечиј повик или порака. Ќе уживате во новата средба.
Работа:
Покажете и на вашата околина дека имате различни способности кои гарантираат заеднички успех.
Здравје:
Емоционалната афирмација во вас покренува нова сила.

Рак

Љубов:
Не дозволувајте сомнеж или незадоволство да преовладува во вас. Потребна ви е позитивна ориентација.
Работа:
Се наоѓате во невообичаена деловна ситуација. Многу од прашањата што ги имате засега остануваат без задоволителен одговор.
Здравје:
Нема потреба да се оптеретувате со тешки обврски.

Лав

Љубов:
Не е дозволено сè што посакувате во љубовната врска, но нема ниту причина за лажна скромност. Секогаш бирајте го „најдоброто“ решение.
Работа:
Различни околности се на ваша страна. Вие сте во одлична можност да постигнете успешни резултати, бидете упорни во своите намери.
Здравје:
Овозможете си некоја омилена забава за двајца, како рецепт за добро расположение.

Девица

Љубов:
Бидете умерени во вашите барања кон вашата сакана. Ќе уживате во средбите со блиски пријатели и нечие внимание.
Работа:
Нечија приказна има спротивен ефект врз вас. Нема потреба да дишете во различни насоки и да се оптеретувате со амбициозни цели.
Здравје:
Обрнете внимание на правилната исхрана.

Скорпија

Љубов:
Новите изливи на нежност пред саканата личност носат меѓусебно задоволство, но и чувство на сигурност што ви недостасува.
Работа:
Размислете внимателно за тоа кому треба да му ги доверите вашите планови, консултирајте се со личност со која имате позитивно искуство.
Здравје:
Потребен ви е добар стимул или емоционална инспирација, опуштете се.

Стрелец

Љубов:
За жал, љубовта и задоволството не одат заедно. Нешто заслужува приоритет, чувајте ја дискрецијата.
Работа:
Потребни ви се дополнителни мерки на претпазливост кога исполнувате деловни активности, избегнувајте ризици или трансакции со купопродажба.
Здравје:
Важно е да се опуштите и да се одморите.

Јарец

Љубов:
Важно е да се одржи емотивната блискост со саканата личност. Заштитете ги оние што ги сакате од непотребна возбуда.
Работа:
Големите амбиции не треба да ве доведат до лошо однесување. Анализирајте ги вашите соработници и пораките што ги добивате повнимателно.
Здравје:
Применете една од техниките на психолошка релаксација, ќе уживате.

Водолија

Љубов:
Нема причина да инсистирате на „тешки теми“ во нечие друштвоа или да иритирате некој близок.
Работа:
Набрзина сте прифатиле нечија деловна понуда, па ќе се покаете за тоа што сте го кажале или направиле пред вашите соработници.
Здравје:
Ќе ви годи диета и витаминска исхрана.

Риби

Љубов:
Избегнувајте ривалство или љубоморна сцена. Покажете и на својата сакана личност дека имате слични потреби и користете „зрно на мудрост“ кога е потребно.
Работа:
Секој проблем има добро решение, под услов да прифатите корисни совети за промена на вашата стратегија.
Здравје:
Ќе уживате во креативен одмор и психофизичка релаксација.