ОВЕН

Работата се одвива онака како сакате. Работите на тајни работни планови со кои би ја прошириле понудата. Заинтересирани сте за личност која е зафатена. Од таа причина не и приоѓате. Проблеми со алергии.

БИК

Работата е стабилна. Ви дава чувство на сигурност. Сметате дека нема да има турбуленции во следниот период. Ви се допаѓа личност која официјално има статус на пријател. И давате до знаење дека сакате нешто повеќе. Се чувствувате добро.

БЛИЗНАЦИ

Добивате работна понуда од странци. Финансиите се лоши, и многу сте загрижени. Партнерот ви пружа поддршка. Многу ви значи што моѓе да се потпрете на него. Уринарна инфекција е можна.

РАК

Не се снаоѓате најдобро со потешкотиите. Проблем е недостаток на самодоверба и било каква иницијатива. Потребна ви е поддршка на партнерот. Неговата верба во вашите способности ви го крева моралот. Расположението е променливо.

ЛАВ

Не е поволен ден за решавање на правни прашања. Во случај на заминување на рочиште, вашата крутост и неопуштеност оставаат негативен впечаток. Ве очекува ново познанство, но на далечина. Притисокот ви варира.

ДЕВИЦА

Имате впечаток дека сте инвентивни и дека идеите ви се феноменални. Колегите наоѓаат многу маани, нешто што не сте очекувале. Комуникацијата со симпатијата многу ви значи, иако е на далечина. Циркулацијата не е најдобра и имате впечаток дека ви е ладно.

ВАГА

Ве очекуваат проблеми на полето комуникации. Не сте претерано концентрирани, па нема најдобро да се разберете со колегите. Потребна ви е љубов и внимание од партнерот, поради што партнерот не е свесен. Проблеми со хормоните.

ШКОРПИЈА

Ве очекува ден полн со обврски. За некои обврски ќе биде потребен дополнителен труд, за да одработите како треба до крај. Со непотребната љубомора го расипувате односот со партнерот. Солидно, иако главата е чувствителна.

СТРЕЛЕЦ

Задоволни сте од ситуацијата на работа. Ве очекува прилив на пари. Соработката со колегите од странство тече глатко на задоволство од двете страни. Свесно избегнувате караница со брачниот партнер. Се чувствувате добро.

ЈАРЕЦ

Правите мегаломански работни планови. Не сте свесни дека одредени идеи не се остварливи. Уживате во врската. Ги покажувате своите емоции на партнерот на отворен и спонтан начин. Здравјето не е лошо, но можни се алергиски реакции.

ВОДОЛИЈА

Соработката со надредената личност е проблематична. Не дозволувате да ви наметнува идеи кои не ви се допаѓаат. Ве очекува ново познанство од кое не сте претерано воодушевени. Чувствителен дигестивниот систем.

РИБИ

Амбициозни сте, но нереални. Плановите кои ги имате се теоретски интересни, но практично тешко остварливи. Имате впечаток дека врската станала навика, а емоциите веќе ги нема. Внимавајте на исхраната, можеби некоја храна ви пречи.