ОВЕН

Давате многу сугестии за време на работните преговори, и успевате да ја натерате другата страна да ги спонзорира вашите проекти. Имате симпатија која пробувате да ја освоите. Другата страна е неопуштена и не одговара на вашето додворување. Добро здравје.

БИК

Упорно се борите за самосталност во работата. Не дозволувате никому на работа да се меша во вашите работни одлуки. Задоволни сте од врската. Поминувате опуштено време со партнерот. Проблеми со притисокот.

БЛИЗНАЦИ

Целосно сте фокусирани на работните обврски. Работите повеќе работи истовремено, и тоа прилично успешно. Се посветувате на партнерот. Неговата реакција е неочекувано млака, па сте разочарани.: Урогениталниот тракт е чувствителен.

РАК

Започнувате нова соработка. Верувате дека ќе биде задоволувачка и долготрајна. Имате симпатија, но немате иницијатива. Ситуацијата е слична и од другата страна. Потребен ви е одмор.

ЛАВ

Вашето барање на работа вродила со плод. Стигнува нова понуда која ви одговара. Заинтересирани сте за симпатија и се трудите да ја освоите. Свесни сте дека сте ги разбудиле емоциите кај другата страна. Се чувствувате добро.

ДЕВИЦА

Незадоволни сте од соработката со странците, затоа што ги интересира првенството личните, а не заедничките цели. Пробувате да ја освоите симпатијата. Поради лошото претходно искуство, таа не се отвора лесно. Дишните органи се чувствителни.

ВАГА

Работата се одвива нормално, без никакви тешкотии. Поради тоа имате очекувања кои се поголеми од реалните. Не сте задоволни од односот на партнерот и сакате тој да го смени однесувањето, но нема намера. Можни се алергии.

ШКОРПИЈА

Добивате конкретни задачи. Мотивацијата не ви е силна страна, но го работите она што го морате. Задоволни сте од емотивната сфера и слободното време го посветувате на партнерот. Внимавајте на бешиката, можна е уринарна инфекција.

СТРЕЛЕЦ

Ја завршувате соработката и една фаза. Заинтересирани сте за промени и новини. Бракот е во криза, но вие пробувате да го попрвите односот со саканата личност. Верувате дека и натаму има надеж. Бубрезите се чувствителни.

ЈАРЕЦ

Амбициозни сте и вредни. Со колегите детално ги разрадувате работните планови. Кога се љубовта во прашање, несигурни сте. Тоа се манифестира со покажување на љубомора која се покажува дека е непоправдана. Реума.

ВОДОЛИЈА

Работните одлуки ги носите врз основа на интуиција. Се покажало дека сте напрвиле вистинска работа. Зпознавате личност која остава одличен впечаток. Ви изгледа силно и стабилно. Ситуацијата е стабилна.

РИБИ

Задоволни сте од приливот на финансии. Односот со колегите не е најдобар. Меѓу нив има и оние кои не се во целост наклонети. Добивате срамежлива љубовна понуда. Изненадените сте, затоа што таа личност сте ја сметале за пријател. Избегнувајте алкохол.