ОВЕН

Работа: Концентрацијата не ви е силна страна. Во гужва сте и можете да пратите некоја погрешна информација или документација на соработниците.

Здравје: Внимавајте на дишните органи.

БИК

Работа: Држите на работа се под контрола. Имате јасно зацртани цели, и со сигурни чекори одите кон нив.

Љубов: Односот со партнерот е неискрен. Се залажувате себе си дека така е подобро, затоа што избегнувате караници.

Здравје: Стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Посегнувате по врски во цел подобрување на работната ситуација, но нема очекувани резултати.

Љубов: Вљубени сте и гледате на тоа повеќе време да минете со партнерот.

Здравје: Неопходна ви е физичка кондиција.

РАК

Работа: Имате сериозен и одговорен однос кон обврските, во исто време и уживате во нив. Ве очекуваат тајни финансиски трансакции.

Љубов: Вљубени сте и вашите емоции се стабилни и интензивни.

Здравје: Се чувствувате добро.

ЛАВ

Работа: Конкуренцијата е заинтересирана за соработка со вас. Се двоумите околу понуда. Во суштина немате потреба да менувате.

Љубов: Ве очекува ново познанство. Проценката на другата личност нема да биде најдобра.

Здравје: Се чувствувате добро.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекуваат проблеми на работа кои предизвикуваат застој. Работите се што е во ваша моќ да ги надминете, но без успех.

Љубов: Се воздржувате од покажување на емоции кон партнерот. Тој ја разбира вашата срамежливост.

Здравје: Болки во кичмата.

ВАГА

Работа: Работата е стабилна, и вие уживате во обврските. Правите работни планови кои не се реални. Имате впечаток дека се што сакате, можете да постигнете.

Љубов: Ви значи брачниот партнер, иако имате впечаток дека е ладен кон вас.

Здравје: Проблеми со алергиите се можни.

ШКОРПИЈА

Работа: Одлично водите соработка со странските партнери. Надредената личност е полна со зборови на пофалба поради тоа.

Љубов: Односот во бракот е стабилен и задоволувачки. На партнерот му е доволен поглед за да знае во какво расположение сте.

Здравје: Стабилно здравје.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Работата одлично се развива и вие сте задоволни. Имате впечаток дека дошло време за крупни промени. Размислувате да бидете самостојни.

Љубов: Не ги откривате своите планови на брачниот партнер.

Здравје: Солидно здравје.

ЈАРЕЦ

Работа: Започнувате приватен бизнис свесни дека уште многу работи треба да научите. Отворени сте за нови знаења и нови работи.

Љубов: Брачниот партнер ги сака вашите допири и ве заведува.

Здравје: Наклонетост кон инфекции и алергии.

ВОДОЛИЈА

Работа: Успешно ги решавате правните прашања. Задоволни сте со странските соработници.

Љубов: Уморни сте и сакате да бидете сами. Партнерот ве сака и на вистински начин ја разбира вашата потреба да бидете сами.

Здравје: Стабилно здравје.

РИБИ

Работа: Полни сте со позитивна енергија. Имате впечаток дека сте непобедливи. Со многу ентузијазам и брзина ги одработувате работните обврски.

Љубов: Размислувате за брак. Се надевате дека партнерот е подготвен на тој чекор.

Здравје: Внимавајте на дишните патишта, можни се инфекции.