ОВЕН

Започнувате нов деловен проект кој има врски или со странски земји или со медиуми. Вие сте прилично возбудени и сакате да се докажете. Нов познаник е пред вас, но вашиот прв впечаток е тотален пристрасен. Избегнувајте алкохол.

БИК

Фокусирани сте на финансиите. Одличен ден е да аплицирате за заем и да пронајдете спонзор. Ви ја премолчувате реалната состојба на работите прд вашиот партнер за да не се грижи. Мислите дека мала лага ќе ги направи сите подобри. Се чувствувате добро.

БЛИЗНАЦИ

Фокусирани сте на деловни обврски и задоволни од деловната состојба. Вие вложувате многу од вашата енергија во бизнисот и очекувате резултатите да бидат видливи наскоро. Вашите емоции работеа и многу сте љубоморни. Здравјето е добро.

РАК

Вие сте задоволни од тоа како се развива приватниот бизнис. Соработката со колегите е одлична. Имате слични идеи, вредни сте и амбициозни кога станува збор за постигнување деловна цел. Срамежливи сте и не му ги покажувате емоциите на партнерот. Здравјето е солидно.

ЛАВ

Ве очекува неповолен ден, особено ако имате закажано рочиште или имате можност да контактирате со претставници на медиуми. Вие сте толку зафатени со работа што немате енергија за вашиот партнер. Здравјето е стабилно.

ДЕВИЦА

Непланираните тешкотии ги нарушуваат вашите планови. Додека не ги надминете проблемите, ги одложувате обврските за уште еден ден. Вашите емоции кон партнерот се упорни, но имате проблем да ги покажете на партнерот на спонтан начин. Можни се проблеми со притисокот.

ВАГА

Имате проблеми со концентрацијата што ја нарушува деловната комуникација. Обидете се да се фокусирате на она што го зборува соговорникот. Незадоволни сте од однесувањето на вашиот партнер затоа што тој не обрнува доволно внимание на вас. Страдате од несоница.

ШКОРПИЈА

Имате многу одговорности. Вие сте многу вредни, бргу ја вршите работата и успевате да направите сè на време. Задоволни сте од тајна врска. Чувствувате дека конечно го најдовте идеалниот партнер кој знае како да ве направи среќни. Здравјето е солидно.

СТРЕЛЕЦ

Деловната состојба е стабилна и тоа прави да се чувствувате добро. Има добивка во готовина што дополнително го крева вашето расположение. Партнерот избегнува отворена комуникација за проблеми во врската. Здравјето е солидно.

ЈАРЕЦ

Концентрацијата не е вашата силна страна. Во случај на деловни договори, постои недоразбирање и некои работи мора да бидат јасно дефинирани. Уживате во врската со вашиот партнер иако сакате тој да биде емотивно поотворен. Ве очекуваат алергиски реакции.

ВОДОЛИЈА

Фокусирани сте на воспоставување нов деловен договор од кој имате поголеми очекувања. Можни се мали пропусти. Ја криете реалната финансиска состојба од другата половина. Дигестивниот систем е чувствителен и бурно ќе реагира на храната.

РИБИ

Вие сте енергични и се обидувате да ги завршите сите обврски во најкус можен рок. Затоа правите мали грешки. Не сакате да се расправате со вашиот партнер и затоа избегнувате сè што ќе ви каже. Имате проблем да заспиете.