ОВЕН

Работа: Енергични сте, самоуверени и обврските ги одработувате во најкраток можен рок. Комуникацијата со странците ја држите во тајност.

Љубов: Ве очекува ново познанство, а вашата тактика со која се величате самите себе, не поминува.

Здравје: Бидете внимателни во сообраќајот.

БИК

Работа: Презадоволни сте од соработката со странците. Планирате да ја продолжите соработката и на други проекти.

Љубов: Емоциите ви работат. Имате потреба за интензивно дружење со саканата личност.

Здравје: Солидно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Доколку работата има врска со униформа или градежништво, ве очекуваат големи проблеми.

Љубов: Емоциите ви се силни и во целост се посветувате на партенрот. Имате впечаток дека љубовта е во „пикот“.

Здравје: Добро се чувствувате.

РАК

Работа: Запознавате личност од вашата дејност, и која на вас остава одличен впечаток. И нудите соработка, апсолутно сигурни дека ќе се сложувате.

Љубов: Имате дилеми кога е во прашање врската. Не сте сигурни во своите емоции кон партнерот.

Здравје: Притисокот е нестабилен.

ЛАВ

Работа: Во текот на работните преговори постигнувате успех. Воспоставувате соработка која ќе ви овозможни стабилен прилив на финансии.

Љубов: Не сте искрени кон партнерот по прашањето на финансии, затоа што знаете дека не би го одобрила вашиот трошок.

Здравје: Можна болка во грбот.

ДЕВИЦА

Работа: Ситуацијата на работа не е задоволителна. Работата стагнира, вие вложувате труд, а резултати нема.

Љубов: Мир наоѓате посветувајќи се на фамилијата и фамилијарните обврски. Партнерот ужива во вашето внимание.

Здравје: Можни се проблеми со забите.

ВАГА

Работа: Амбициозни сте и со желба за успех. Вложувате многу труд и време за работата, но не успевате да ја постигнете целта.

Љубов: Свесни сте дека брачниот пар има проблеми. Трпеливо чекате да ги реши и да ви се посвети.

Здравје: Чувајте го грлото.

ШКОРПИЈА

Работа: Имате многу обврски, но и доволно енергија да ги завршите. Вашиот позивитен став кон работата е заразен.

Љубов: Интуцијата ви работи и ви кажува дека партнерот не е искрен кон вас. Мудро молчите и го следите однесувањето на партнерот.

Здравје: Главоболка е можна.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Вредни сте и максимално сконцентрирани на обврски. Финансиска добивка позитивно влијае на вас,

Љубов: Не сте во целост заинтересирани за партнерот и тоа му е јасно. Се надева дека е во прашање само минлива фаза.

Здравје: Добро здравје.

ЈАРЕЦ

Љубов: Можни се проблеми на полето комуникација и администрација. Ако е потребно било што да потпишете, прво проверете повеќе пати дали е се јасно формулирано.

Љубов: Емоциите кон партнерот се постојани и силни.

Здравје: Дигестивниот систем е чувствителен.

ВОДОЛИЈА

Работа: Загрижени сте и фокусирани на финансиите. Во очекување сте на прилив на пари. Еден дел стигнува, што носи олеснување, но другиот дел доцни.

Љубов: Партнерот ви пружа поддршка и ве бодри дека финансиите ќе бидат подобро.

Здравје: Пад на расположението.

РИБИ

Работа: Самоуверени сте. Уживате во постигнатиот успех. Ви годи чувството дека сте семоќни. Со многу ентузијазам ги очекувате новите обврски.

Љубов: Вашите мисли се насочени кон поранешниот партнер.

Здравје: Несоница.