Овен

Прилично сте самоуверени и вредни. Имате симпатија. Во желба да ја шармирате, ѝ зборувате приказни кои укажуваат дека имате нагласено его.

Бик

Одличен ден за комуникација. Оставате впечаток на одговорна личност. Се обидувате да ја шармирате симпатијата. Другата страна е прилично симпатична и не веруварува во приказните кои ѝ ги кажувате.

Близнаци

Имате важен разговор. Презадоволни сте од односот со партнерот. Вашите емоции се стабилни и дури размислувате за заедничка иднина.

Рак

Прилично сте задоволни како се одвиваат работите. Размислувате за личност од минатото. Би ви било драга доколку го видите поранешниот партнер, но немате намера да го обновите контактот.

Лав

Ќе добиете интересна понуда, што ќе почнете сериозно да размислувате за истата. Ве очекува ново познанство. Првиот впечаток е многу добар. Имате впечаток дека би можеле да остварите стабилна и успешна врска.

Девица

Ве очекуваат поголеми нервози, поради некои непланирани моменти во текот на денот. Презадоволни сте од врската. Вашите емоции се стабилни и постојани. Размислувате за официјализирање на врската.

Вага

Концентрацијата ви е прилично слаба. Чувствата ви се поделени: го сакате партнерот, но и ужасно во нервира во исто време. Не сте сигурни кое чувство е посилно.

Шкорпија

Максимално сте посветени на обврските. Имате многу успех во комуникацијата. Ве очекува разговор со партнерот. Сакаанта личност ја идеализирате и немате објективно мислење за неа.

Стрелец

Работите се одвиваат нормално, без никакви потешкотии. Ве очекува ново познанство. Другата личност ја доживувате како интересен соговорник, но не буди емоции во вас.

Јарец

Прилично сте самоуверени и вредни. Задоволни сте со врската. Вашите емоции се постојани и верувате дека врската долго ќе трае. На партнерот му давате чувство на сигурност.

Водолија

Задоволство сте како се одвиваат работите. Заљубени сте и му го посветувате целото слободно време на партнерот. Го идеализирате партнерот, но и врската, а за тоа не сте свесни.

Риби

Многу сте вредни, амбициозни и успешни. Имате пријателски однос со симпатијата. Немате храброст да покажете дека сакате нешто повеќе од дружење.