ОВЕН

Комуникацијата со странците конечно носи резултати, и вие потпишувате документ за соработка. Горди сте на себе, особено што колегите се сомневал во вашиот успех. И покажувате на симпатијата дека вашите намери се сериозни. Стабилно здравје.

БИК

Работата нормално се одвива. Ве очекува разговор со надредената личност која нема да пројде најдобро, затоа што другата работа не разбира некои работи. Пред вас е ново познанство кое буди желба за врска. Напнати сте.

БЛИЗНАЦИ

Со надредената личност правите нови работни планови. Добар дел од одговорноста паѓа на вашиот товар. Не сте сигурни во партнерот и многу сте љубоморни. Му пречи вашето однесување и се дистанцира. Бубрезите се чувствителни.

РАК

Работните преговори, конечно, носат конкретни резултати. После многу мака, потпишувате договор за соработка. Многу сте срамежливи и партнерот не знае што точно чувствувате за него. Стабилно здравје.

ЛАВ

Во текот на разговорите за новата работа, оставате позитивен впечаток. Делувате авторативно и самоуверено. Одличен ден за запознавање интересна личност. Нејзините коментари ги сметате за интелигентни и духовити. Стабилно здравје.

ДЕВИЦА

Работата нормално се одвива, а проблемите се врзани за областа финансии. Ве очекува трошок кој не сте го планирале. Вашето однесување кон симпатијата е претерано сериозно и круто. Другата страна нема впечаток дека ве интересира. Проблеми со нервите.

ВАГА

Во фаза сте на нагласена креативност и имагинација. Реализирате оригинални уметнички дела. Не владеете со емоциите и правите љубоморни сцени кон саканата личност. Другата страна се надева дека ќе се вразумите. Дигестивниот систем е чувствителен.

ШКОРПИЈА

Работата е во застој. Не успевате да најдете решение за моменталните проблеми. Колегите ви помогаат, и ви даваат конструктивни совети. Фокусирани сте на саканата личност и задоволни сте од односот. Уринарни инфекции.

СТРЕЛЕЦ

Натпреварувачки сте расположени. Самоуверени сте и сакате да ја победите конкуренцијата. Емотивното поле е поинакво. Целосно сте несигурни во емоциите на партнерот, што партнерот го погодува. Чувствителна глава.

ЈАРЕЦ

Целосно сте разочарани од соработката, и ја прекинувате. Прекинот се одвива во напната атмосфера. Не сте задоволни од врската. Партнерот ви делува ладно и незаинтересирано. Проблеми со дишните органи.

ВОДОЛИЈА

Амбициозни сте, полни со самодоверба и имате големи очекувања. Правите планови кои бараат целосна посветеност. Не сте расположени за дружење со партнерот, што партнерот го погодува. Проблеми со срцето.

РИБИ

Фокусирани сте на обврските и со желба за успех. Многу сте самоуверени и имате впечаток дека нема цел кој не можете да го постигнете. Емотивно сте заинтересирани, ама пасивни. Очекувате иницијатива од другата страна. Стабилно здравје.