20-годишно момче од Косово се удави во Караниколичко езеро. Како што информира полицијата вчера во 14,50 часот било пријавено во Полициската станица за Граничен надзор Попова Шапка дека на територијата на нашата земја Ф.А.(на возраст околу 20 години) од Косово заедно со уште неколку други лица од Косово илегално влегле во земјава за да се капат во „Караниколичко езеро“.

Притоа, според пријавеното, Ф.А. се удавил. Едно од лицата се вратило во Косово каде го пријавил настанот во полициска станица Драгаш, од каде потоа е известена ПСГН Попова Шапка.


Напишете коментар